Van Erciş’te Kentsel Dönüşüm Başladı!

Van Erciş'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

07 Eylül 2015
Van Erciş’te Kentsel Dönüşüm Başladı!

Van'a bağlı Erciş bölgesinde iş yerlerinin yıkımıyla kentsel dönüşüm başlamış oldu.

Van’ın Erciş ilçesinde kentsel dönüşüm kapsamında yaptırılan yeni caminin etrafındaki iş yerlerinin yıkımına başlandı.

Atatürk Caddesi’nde TOKİ’ye ait arsa üzerinde yaptırılan 2 bin 500 kişilik caminin inşaat alanında kalan 60 yıllık 17 iş yeri, belediye ekipleri tarafından iş makinelerinin marifetiyle yıktırılıyor. Önceden esnafa tebligat ve ihtarname gönderen Erciş Belediyesi, 17 iş yerinin boşaltılmasını talep etmişti. Esnafın başka semtlerde kiraladıkları dükkanlara taşınmasının ardından bugün sabah saatlerinde belediyeye ait iş makineleri Atatürk Caddesi’ne girerek yıkılması gereken iş yerlerini yıkmaya başladı. Esnaflar yıllarca kaldıkları iş yerlerinin yıkılmasını üzgün bir şekilde izledi. Yıkım çalışmalarının bitiminin ardından camiyi inşa eden müteahhit firma yetkileri tarafından giriş bölümünün tamamlanacağı kaydedildi.

Bu arada, yıkım çalışmalarını yerinde denetleyen Erciş Belediyesi Eş Başkanı Abdurrahman Çağan, Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap kapsamındaki cami inşaatı içersinde kalan 17 iş yerinin yıktırılmasıyla birlikte ibadethanenin yakın zamanda hizmete açılacağını söyledi. Çağan, ayrıca 1. etap içerisinde bulunan ve anlaşma yapmayan vatandaşların arsa ve iş yerlerinin ise daha önceden Bakanlar Kurulu kararıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aracılığıyla acil kamulaştırma kapsamına alındığını belirterek, etap içinde kalan diğer iş yerlerinin ise mahkeme sonucunun ardından bir ay gibi bir sürede yıkımına geçileceğini bildirdi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.