Yabancı Yatırımcı Seçimleri Bekliyor!

16 Ekim 2015
PAYLAŞ
Yabancı Yatırımcı Seçimleri Bekliyor!

Reidin GYODER ortaklığında hazırlanan Yeni Konut Fiyat Endeksi Eylül ayı raporuna bakıldığında yabancıya satış oranının yüzde 29 seviyelerinde kaldığı görülüyor...

Reidin-Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından hazırlanan ‘Yeni Konut Fiyat Endeksi’ne göre Eylül ayında markalı projelerde yabancıya yapılan satış oranı yüzde 29 seviyesinde kaldı.

Geçtiğimiz aylara baktığımızda yabancıya satış Temmuz'da yüzde 37, Ağustos'ta yüzde 45 seviyelerindeydi. Son 6 ayın ortalaması ise yüzde 44. Gayrimenkul temsilcileri yabancıların Türkiye'ye ilgisinin sürdüğünü dile getirirken, satışların 1 Kasım seçimlerinden sonra artacağını belirtti.

Beklemeye geçen yabancı yatırımcının seçimlerden sonra yatırımlarını sürdüreceği öngörülüyor. Önümüzdeki günlerde yabancıya satışta yeni düzenlemelerin gelmesi de söz konusu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Her kim ki bu ülkeye gelip de üzerinde benim şanlı bayrağımın olduğu, Türkiye Cumhuriyeti yazan tapuyu alıyorsa, o benim birinci sınıf vatandaşımdır, kader ortağımdır” açıklamasında bulunmuştu. Yakın zamanda yabancıya vatandaşlık verilmesi gündeme gelebilir.


"Yabancı Yatırımcı Seçimleri Bekliyor!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap