Yalova merkezde kentsel dönüşüm başlıyor

Yalova'da olası depreme karşı dönüşüm hızlandı. İşte şehirdeki çalışmalarda son durum…

06 July 2020
Yalova merkezde kentsel dönüşüm başlıyor Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın tüm Türkiye'de uyguladığı kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla doğal afetlere karşı güvenli yaşam alanları oluşturuluyor. Bakanlık kontrolünde belediyeler ve TOKİ tarafından yürütülen dönüşüm çalışmaları, Yalova'da da yoğun bir şekilde sürüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yalova'ya yaptığı ziyarette şehirde planlanan çalışmalar hakkında bilgiler sundu. Yalova kent merkezinde kentsel dönüşüm çalışması başlatacaklarını müjdeleyen Bakan Kurum, "Bu çalışmada hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Vatandaşlarımızın rızasını almak kaydıyla, mevcut yükseklik ve yoğunlukları dikkate alarak yeni yapacağımız planlamada da donatı alanların düşünmek, yeni yeşil alanlar, sosyal donatı alanları kazandıracak çalışmayı bakanlığımız Yalova Belediyesi ile başlatacak" şeklinde konuştu.

DÖNÜŞÜMDE DESTEK SÜRÜYOR

Kentsel dönüşüme girmek isteyen Yalovalılara her türlü desteği sağlayacaklarından bahseden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bakanlık olarak dönüşmek isteyen vatandaşlarımıza her türlü yer, taşınma yardımı, planla ilgili yine harç, vergi gibi bu noktada yapılabilecek her türlü yardımı yapmak suretiyle, ki yeni yönetmelikten kaynaklı imar kayıplarıyla da alakalı da biz gerekli maddi ve teknik desteği vermek suretiyle bir çalışma başlatacağız. Bu çalışma çerçevesinde de dönüşmek isteyen vatandaşlarımıza her türlü kolaylığı yapmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

BAĞLARBAŞI'NDA DA DÖNÜŞÜM UYGULANACAK

Yalova'da planlanan diğer kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili bilgiler paylaşan Bakan Kurum, Merkez ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi'nde de projenin uygulanacağını belirterek söz konusu projenin 10 hektarlık alanda 587 hak sahibinin bulunduğu alanda hayat bulacağını ifade etti.

Bu projenin TOKİ aracılığıyla hayata geçirileceği bilgisini aktaran Bakan Kurum, yıl sonuna kadar hak sahibi vatandaşlarla görüşeceklerini ve hayata geçirilecek binaların zemin artı 3-4 katı geçmeyecek şekilde tasarlanacağını sözlerine ekledi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum