Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş Ücreti Belli Oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan 3. Köprü geçiş ücretini açıkladı. İşte Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücreti...

15 Ağustos 2016
Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş Ücreti Belli Oldu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan 3. Köprü geçiş ücretini açıkladı. İşte Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücreti...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün planlandığı gibi 26 Ağustos'ta açılacağını söyledi. Bakan Arslan, köprünün geçiş ücretini de açıkladı.

Tamamlandığında dünyanın en geniş köprüsü ünvanını alacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü gidiş ve geliş yönünde 4'er karayolu şeridi ile ortada 2 demiryolu şeridi olmak üzere toplam 10 şeritli olarak yükseliyor.

Dünyada bir ilk olarak raylı sistemin aynı tabliyede bulunduğu Yavuz Sultan Selim Köprüsü 3 milyar dolar yatırım bedeline sahip. Köprünün bağlı olduğu toplam 257 kilometre uzunluğundaki otoyollar ile Kuzey Marmara Otoyolu'nun tamamının 2018 yılının sonunda tamamlanması hedefleniyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş Ücreti
Bakan Arslan, 26 Ağustos'ta hizmete girecek olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün geçiş ücretinin 3 dolar + KDV olduğunu açıkladı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.