• Ulaşım Projeleri
  • Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Asfaltlama Çalışmaları Tamamlandı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Asfaltlama Çalışmaları Tamamlandı

26 Ağustos'ta açılması planlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde asfaltlama çalışmaları tamamlandı...

05 Haziran 2016
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Asfaltlama Çalışmaları Tamamlandı 26 Ağustos'ta açılması planlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde asfaltlama çalışmaları tamamlandı...

İstanbul Boğazı'nı 3. kez birbirine bağlayan Yavuz Sultan Selim Köprüsü 26 Ağustos 2016 tarihinde açılıyor. Açılış için geri sayım başlarken, köprüdeki son çalışmalarda tüm hızıyla devam ediyor.

3. Köprü'de asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Asfaltlama öncesi çelik tabliyelerin yüzeyleri paslanmaya karşı koruma altına alındı. Sonrasında ise 11 bin 500 ton asfalt 2 kademeli şekilde gece gündüz yaklaşık 150 kişilik bir ekiple 2 ayda atıldı.Bununla beraber eğik askı halatlarının damper montajı işlemleri başladı. 176 eğik askı halatının montajı için yaklaşık 6 bin 500 kilometre kablo çekimi yapılmıştı. Halatlarda salınım yaşanmaması için amorsitörlü damper sistemi takılıyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde köprü işletmesinin yapılacağı ana işletme binasının da yapımına başlandı. Avrupa yakasında hayata geçirilen işletme binasında köprüyle ilgili ölçümlerin yapılacağı modern cihazlar bulunuyor.3. Köprü ve Kuzey Otoyolu projesi 10 yıl 2 ay 20 gün boyunca IC İçtaş – Astaldi JV tarafından işletilecek. Araç başına 3 dolar olmak üzere, her gün 135 bin otomobil geçişi için hazine garantisi bulunan köprünün günlük gelirinin en az 405 bin dolar olması bekleniyor. Ağır vasıtalar ise köprüden 15 dolara geçecek.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.