Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Geri Sayım Başladı

11 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Geri Sayım Başladı
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde çalışmaları 10 güne tamamlanıyor. Köprünün açılışı 26 Ağustos'ta gerçekleşecek...

İstanbul’un iki yakasını 3. kez bağlayacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne çalışmalarda sona gelindi. Yapımına 29 Mayıs 2013’te başlanan köprüde son tabliye Mart ayında takılmış ve iki yaka birleşmişti.

4.5 milyar dolar yatırımla hayata geçirilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde asfaltlama çalışmaları, eğik halat montajları gibi işlemler devam ediyordu.

Geçen cumartesi şantiyeyi ziyaret ettiğini belirten Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Herhangi bir aksaklık yok. 26 Ağustos'ta köprüyü açacağız. 20-21'inde bütün işler bitmiş olacak” dedi.

Tamamlandığında dünyanın en geniş, üzerinde raylı sistem olan dünyanın en uzun ve dünyanın en yüksek kulesine sahip olan asma köprüsü ünvanını alacak olan köprü 26 Ağustos’tan itibaren hizmete açılmış olacak.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü tamamlandığında büyük ağır kamyonların İstanbul trafiğine girmeden kuzeyden geçmesi mümkün olacak. Böylece İstanbul trafiğini büyük oranda rahatlaması bekleniyor.

Üzerinden raylı sistem geçecek olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü İstanbul’daki diğer raylı sistem hatlarıyla da entegre olacak.

"Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Geri Sayım Başladı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap