Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde Son 55 Metre

26 Şubat 2016
PAYLAŞ
Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde Son 55 Metre

Toplam bin 408 metre uzunluğa sahip olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün tamamlanmasına son 55 metre kaldı...

Yapım çalışmaları tüm hızıyla devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde son 55 metreye gelindi. 3. Köprü'nün açılışı Ağustos ayında bağlantı yolları ve kavşaklarıyla beraber yapılacak. Son 3 tabliyenin üretimi, bağlantı yolları tünel ve kavşak çıkışlarındaki çalışmalar devam ediyor.

Dünyanın kuleler arası açıklığı en fazla olan köprü olma özelliğini taşıyan Yavuz Sultan Selim Köprüsü öngörülen tarihte açılırsa en kısa sürede tamamlanan köprü unvanını kazanmış olacak.

Toplam 56 çelik tabliye yerleştirilen 3. Köprü'de bin 408 metre uzunluktaki ana açıklığın bin 353 metresi tamamlandı, geriye 55 metre kaldı. Son 3 tabliyenin üretimi devam ediyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu’nun 60 kilometresi otoyol, 35 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere 95 kilometre uzunluğundaki Odayeri-Paşaköy kesiminde yer alıyor. 4,5 milyar lira yatırımla hayata geçirilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü tamamlandığında dünyanın en geniş, bin 408 metrelik ana açıklığıyla üzerinde raylı sistem olan dünyanın en uzun, dünyanın en yüksek kulesine sahip asma köprüsü olacak.


"Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde Son 55 Metre" haberine ait yorum yok

Yorum Yap