Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Açılış Tarihi Kesinleşti

14 Nisan 2016
PAYLAŞ
Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Açılış Tarihi Kesinleşti

3. Köprü ile Pekin'e kadar bağlantı yolunun kurulacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışını ne zaman yapacaklarını açıkladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Zirvesi'ne katılan devlet ve hükümet başkanları onuruna Savarona'da yemek verdi. Cumhurbaşkanı yemekte yaptığı konuşmada 3. Köprüyle ilgili açıklamalarda bulundu.

26 AĞUSTOS'TA AÇILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her iki kıtayı bir birine bağlayan iki köprüyü geride bıraktık. Şimdi 3'üncü yeni yapmakta olduğumuz köprüye geliyoruz. Bu köprüyü de Allah nasip ederse 26 Ağustos'ta açacağız. Böylece 3 köprü ile Asya ve Avrupa Yakası'nı birbirine bağlıyoruz." dedi.

PEKİN'E KADAR BAĞLANTI YOLU

dünyanın en geniş asma köprüsü, dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü ve üzerinde raylı sistem bulunan dünyanın en uzun asma köprüsü unvanlarını kazanacak olan 3. Köprü'nün çok önemli bir özelliği olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Erdoğan, "4 gidiş 4 geliş karayolu ve 2 şeritte yüksek hızlı tren geçmek sureti ile Pekin'e kadar bağlantı yolu kurmuş oluyoruz." dedi.


"Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Açılış Tarihi Kesinleşti" haberine ait yorum yok

Yorum Yap