Yeni Havalimanı'nın İnşasında Sona Yaklaşılıyor

İnşaatı tüm hızıyla devam eden İstanbul Yeni Havalimanı'nınn yüzde 55'i tamamlandı...

07 Temmuz 2017
Yeni Havalimanı'nın İnşasında Sona Yaklaşılıyor İnşaatı tüm hızıyla devam eden İstanbul Yeni Havalimanı'nınn yüzde 55'i tamamlandı...

Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacağı öne sürülen İstanbul Yeni Havalimanı'nın inşaatının yüzde 55'i başarıyla tamamlandı. Uçuş kontrol kulesi için lale figürü seçilirken kulenin kaba inşaatında sona yaklaşıldı. Asansör ve yürüyen merdivenlerin montajına başlanan havaalanındaki yolcu bilgilendirme ekranlarının ise testleri gerçekleştirdi.

100 BİN KİŞİYE İŞ KAPISI OLACAK
76.5 milyon metrekare proje alanına sahip mega projede 3 bin 500'ü beyaz yakalı olmak üzere toplam 27 bin kişinin çalıştığı kaydedildi. Önümüzdeki dönem itibariyle çalışan kişi sayısının 30 bine ulaşması beklenen projenin işletmeye açıldığında ise 100 bin kişiye istihdam sağlamasının ve dolaylı yoldan toplam 1.5 milyon kişiye de gelir kaynağı olmasının planlandığı açıklandı.

18 BİN ARAÇLIK KATLI OTOPARK
Kamyon, yükleyici, vinç, ekskavatör, greyder, dozer, mikser, silindir ve beton pompaları sayısının toplama 3 bin 22'yi bulduğu projede makine parkının geceli gündüzlü çalıştığı öğrenildi. 700 bin metrekarelik katlı otopark inşaat alanına sahip olacak olan Yeni Havalimanı'nın katlı otoparkının, tamamlandığında 18 bin araca hizmet verebileceği kaydedildi.

2018'DE HİZMETE SUNULUYOR
2018 senesinin sonunda hizmete girmesi hedeflenen projenin yıllık yolcu kapasitesinin ise ilk aşamada 90 milyon olacağı belirtildi. Tamamı sona erdiğinde senelik 200 milyon yolcu kapasitesine ulaşacağı kaydedilen projenin dünyanın sayılı merkezlerinden biri haline geleceği açıklandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.