Yeni Otoyol Projeleri Yolda

07 Ocak 2016
PAYLAŞ
Yeni Otoyol Projeleri Yolda

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3.Köprü’nün Anadolu ve Avrupa yakasındaki Edirne Kars Tem yoluna bağlantısını sağlayacak yeni otoyol projesi olduğunu söyledi…

Basın mensupları ile bir araya gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, kamu ve özel ortaklıkla planlanan yeni otoyol projelerinin olduğunu söyledi.

3.Köprü’nün Anadolu ve Avrupa yakasındaki Edirne Karr Tem yoluna bağlantısını sağlayacak otoyol projesi olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “Ankara Samsun istikametinde ilk etapta Ankara Delice arasındaki otoyolu yap işlet devret ile gerçekleştireceğiz. Ankara Niğde otoyolunun ihalesini bu yıl yapacağız. Çanakkale geçişini gerçekleştireceğiz” dedi.

İKİNCİ HAMLE SICAK ASFALTTA YAPILACAK
Karayollarında sıcak asfaltlı yol yapımına hız vereceklerine dikkat çeken Yıldırım, hedeflerinin 2019’a kadar 19 bin kilometre olan yolu 28 bin kilometre çıkarmak olduğunu söyledi.

3. KÖPRÜ BU YILIN SONUNDA AÇILIYOR
Yıldırım 3.Köprü bir diğer adıyla Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yollarıyla birlikte en geç 2016’nın sonunda biteceğini sözlerine ekledi.

2015 itibariyle bin 213 kilometre hızlı tren hattını tamamladıklarını ifade eden Yıldırım, 2018’e kadar 3 bin 200 kilometreye çıkaracağız diye konuştu.


"Yeni Otoyol Projeleri Yolda" haberine ait yorum yok

Yorum Yap