Yenikent Banliyö Tren Hattı Geliyor

06 Kasım 2015
PAYLAŞ
Yenikent Banliyö Tren Hattı Geliyor

İhale aşamaları tamamlanan Yenikent Banliyö Tren Hattı'nın ihalesi onaylandıktan sonra yapım çalışmalarının hızla başlayacağı bildirildi...

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan'dan Yenikent'e devam edecek olan Yenikent banliyö tren hattının projelendirme ve ihale safhalarının tamamlandığını açıkladı.

Bölgenin sosyal ve ekonomik yapısını derinden etkileyecek olan ve ihale süreci tamamlanan Yenikent banliyö tren hattının ihalesinin onaylanmasının ardından yapım çalışmaları başlayacak.

14 kilometre uzunluğundaki tren hattı Sincan’dan başlayacak ve Yenikent’e devam edecek. Hat üzerinde Sincan Organize Sanayi Bölgesi, Yenikent Merkez ve Yenikent Sanayi’de birer istasyon inşa edilecek.

Proje sayesinde Sincan’ın da nefes alacağını vurgulayan Başkan Tuna, “Bu proje ile Yenikent’teki daireler değer kazanacak. Banliyönün gittiği yerin 700 metre ilerisinde 4 bin 500 dönümlük üniversite alanımız var. Orada kampüs kurulmasıyla ilgili bir çalışmamız var. Bu proje de hayata geçerse bölge misliyle ve hızla gelişecek. Üniversite kampüsünün Bilkent gibi olmasını istiyoruz. Böylece banliyö hattı üniversitenin içerisinden de geçmiş olacak” dedi.

 

Habertürk


"Yenikent Banliyö Tren Hattı Geliyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap