Yenikent Banliyö Tren Hattı Geliyor

Ankara Sincan'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Kasım 2015
Yenikent Banliyö Tren Hattı Geliyor

İhale aşamaları tamamlanan Yenikent Banliyö Tren Hattı'nın ihalesi onaylandıktan sonra yapım çalışmalarının hızla başlayacağı bildirildi...

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan'dan Yenikent'e devam edecek olan Yenikent banliyö tren hattının projelendirme ve ihale safhalarının tamamlandığını açıkladı.

Bölgenin sosyal ve ekonomik yapısını derinden etkileyecek olan ve ihale süreci tamamlanan Yenikent banliyö tren hattının ihalesinin onaylanmasının ardından yapım çalışmaları başlayacak.

14 kilometre uzunluğundaki tren hattı Sincan’dan başlayacak ve Yenikent’e devam edecek. Hat üzerinde Sincan Organize Sanayi Bölgesi, Yenikent Merkez ve Yenikent Sanayi’de birer istasyon inşa edilecek.

Proje sayesinde Sincan’ın da nefes alacağını vurgulayan Başkan Tuna, “Bu proje ile Yenikent’teki daireler değer kazanacak. Banliyönün gittiği yerin 700 metre ilerisinde 4 bin 500 dönümlük üniversite alanımız var. Orada kampüs kurulmasıyla ilgili bir çalışmamız var. Bu proje de hayata geçerse bölge misliyle ve hızla gelişecek. Üniversite kampüsünün Bilkent gibi olmasını istiyoruz. Böylece banliyö hattı üniversitenin içerisinden de geçmiş olacak” dedi.

 

HabertürkHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Halkalı Kapıkule Hızlı Tren Hattı Halk Görüşüne Açıldı!

Halkalı Kapıkule Hızlı Tren Hattı Halk Görüşüne Açıldı!

Halkalı Kapıkule arası yapılması planlanan hızlı tren hattı için ÇED olumlu kararı verilerek proje h

18 Nisan 2017


Kadıköy-Kartal Havaray Hattı Müjdesi!

Kadıköy-Kartal Havaray Hattı Müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara yeni bir havaray hattı müjdesi ver

17 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Bilgili Holding
  • Dumankaya inşaat
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Ağaoğlu inşaat
  • Sur Yapı
  • Polat inşaat
  • Mandarins Gayrimenkul İnşaat