Yenisahra ve Barbaros'ta dönüşüm KİPTAŞ ile yapılacak

Ataşehir'in önemli bölgelerinde dönüşüm çalışmaları sürüyor.

12 March 2021
Yenisahra ve Barbaros'ta dönüşüm KİPTAŞ ile yapılacak İstanbul ilçelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor. Anadolu yakasında yer alan Ataşehir'de de dönüşüm çalışmaları hız kazandı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ilçe mahalle muhtarlarıyla yapılan toplantıda yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

Ataşehir Belediyesi'nin aktardığı bilgiye göre, konuşmasında vatandaşların her türlü talep ve şikayetlerinin çözüme kavuşturulmasında muhtarların köprü görevi gördüğünü ifade eden İlgezdi, "İlçemizin bütün mahalleleri için eşit, adaletli ve özverili çalışmaları arkadaşlarımla birlikte yapıyoruz. Ataşehir'in her mahallesi bizim için kıymetli, mahallelerimizin sorunları için çözüm üretiyor ve sözünü verdiğimiz projeleri de tek tek hayata geçiyoruz" diye konuştu.

KİPTAŞ'LA DÖNÜŞÜME ÇÖZÜM

Yenisahra ve Barbaros mahallelerinin mar durumlarının çıktığı bilgisini paylaşan Başkan İlgezdi, "Vatandaşımıza imar durumları çıkmadan, arsanızı müteahhitlere vermeyin demiştik. Maalesef bu konu da mahalleli mağdur oldu. Bu mağduriyetin giderilmesi için biz elimizi taşın altına koyarak KİPTAŞ ile birlikte bu sorunu çözmeye çalışacağız. Daha fazla vatandaşımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Banka ve devlet garantörlü anlaşma yapılacak. Devlet garantisi olmadan anlaşılıyor ki bu sorun çözülmeyecek" ifadelerini kullandı.

İÇERENKÖY VE KÜÇÜKBAKKALKÖY PLANLARI GÜNDEMDE

İçerenköy ile Küçükbakkalköy mahallelerine ait imar planlarının Mayıs ayında çıkacağı bilgisini paylaşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, "Planları günü gününe takip ediyor Büyükşehir ile ortak çalışma yapıyoruz. Dudullu-Bostancı metro hattı iki yıl içinde bitirilerek İstanbullu ve Ataşehirli vatandaşlarımızın kullanımına açılacak. Aynı zamanda İçerenköy Mahallesi'nde İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi'ni tamamlayarak vatandaşlarımızın kültür- sanat ve sosyal hizmet imkânlarından faydalanmasını sağlayacağız" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum