Yıldırım Kule yapısıyla fark yaratıyor

Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, Yıldırım Kule’yi kendi işyeri ihtiyaçlarından yola çıkarak inşa ettiklerini söyledi.

31 August 2017
Yıldırım Kule yapısıyla fark yaratıyor Özgün tasarımı ile fark yaratan ve prestijli özel cephe tasarımı ile ön plana çıkan, tüm detaylarında en ince ayrıntının üstün teknolojik donanımla birleşerek inşa edildiği Yıldırım Kule, modern mimarisi ve ofis anlayışına getirdiği yeniliklerle Ankara’nın dikkat çeken projelerinden biri haline geliyor.

Projede, havalandırmadan güvenliğe, otopark sayısından konumu ve kat yüksekliğine kadar çok her ayrıntının üstünde durduklarını dile getiren Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, “Maliyetten hiç bir şekilde kaçmadan deprem yönetmeliğinin çok daha üstünde ekstra kuvvetli bir üretim gerçekleştirdik. Bunun üzerine kurguladığımız her şeyde, örneğin, elektrik, mekanik, tesisat alt yapısını önceden programlayıp, projelendirdik ve son olarak projeleri örtüştürdük” ifadelerini kullandı.

“130 METRE YÜKSEKLİĞE UYGUN YALITIM”

Toplamda 46 bin metrekare inşaat alanının 21 bin metrekaresinin ticari kullanım olarak tasarlandığına belirten Zafer Yıldırım, “Yıldırım Kule 130 metre yüksekliğinde ve tabi ki rüzgârdan ve dış sesten çok fazla etkilenebilecek bir konumda. Bu sebepten dolayı yalıtıma çok önem verdik. Dış cephenin yalıtımını üç farklı aşama ile gerçekleştirdik. Yalıtımda şehrin içinde olup aynı zamanda sessizlik ve huzuru temel aldık. Yalıtımın yanı sıra kullanmış olduğumuz üçüncü nesil camlar ile kalitenin ve şehrin merkezinde gürültüden uzak yaşamın kapılarını aralamış olduk. Yıldırım Kule'de yeni nesil camlarla ısı ve ses yalıtımını dengeledik. Kullandığımız cam; ışığı ve ısıyı yalıtarak içeri alıyor. Bu sayede ısıtma-soğutma tasarrufunu üst seviyede yaşıyoruz'' diye konuştu.

YILDIRIM KULE ‘SANAT KULESİ’ OLACAK

Yıldırım Kule’de geniş ve rahat kullanımlı toplantı alanları planlarken, Ankara'da fark yaratan yenilikçi bir yaklaşımla ‘sanat kulesi’ olma yolunda ilerliyor. Proje, şehrin sanat galerisi olmak için bu yönde geliştirerek, her türlü sanat platformunun, ressamın, küratör ve bienal planlayıcılarının esnek bir şekilde yararlanabileceği geniş ve modern mekanları bünyesinde barındırıyor.

“KATLARIN MİMARİ ANLAMDA STANDARTLARIN ÜZERİNDE”

Farklı metrekare seçenekleri ve ofis- cadde mağaza konseptini bir arada sunduklarının da altını çizen Yıldırım, “Yangın merdivenleri de dâhil olmak üzere binanın her yerine mimari anlamda da standartların üzerinde özen gösterdik. Asansör trafiğini de yönetmeliğin üstünde projelendirdik. 3m/sn. asansör hızıyla zamandan tasarruf sağlayarak, yüksek derecede verimlilik planladık. Katlarda genel asansör dışında bulundurmuş olduğumuz servis asansörü ile beklemede geçirilecek olan zaman diliminin azaltılmasını hedefledik” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ticari gayrimenkullerde bahar dönemi!

Ticari gayrimenkullerde bahar dönemi!

Enflasyon ve faizlerin düşmesini bekleyen piyasalarda, yatırımcıların rotası ofis ve dükkan yatırımı

30 April 2024


Projenin ilk etabı V Yeşilada Göl hızla yükseliyor

Projenin ilk etabı V Yeşilada Göl hızla yükseliyor

İsra Holding tarafından hayata geçirilmekte olan ve İstanbul’un deprem izolatörleriyle donatılmış en

30 April 2024


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum