Yüksek Hızlı Trenin Son Durağı Bilecik

Ankara - İstanbul, İstanbul - Ankara seferleri ile hizmete giren YHT, sabah saat 06.00'da Ankara'dan hareket ettikten sonra 08:06'da Bilecik istasyonunda ilk

02 Haziran 2015
Yüksek Hızlı Trenin Son Durağı Bilecik

Ankara - İstanbul, İstanbul - Ankara seferleri ile hizmete giren YHT, sabah saat 06.00'da Ankara'dan hareket ettikten sonra 08:06'da Bilecik istasyonunda ilk defa durdu.

Yüksek Hızlı Trenin Son Durağı Bilecik

İstanbul- Ankara arasında geçtiğimiz sene seferlerine başlanan YHT hattının hizmete açılmayan tek istasyonu olan Bilecik YHT Garı, bugün Ankara - İstanbul, İstanbul - Ankara seferleri ile hizmete girdi. Sabah 06.00'da Ankara'dan kalkan YHT saat 08:06'da Bilecik istasyonunda ilk defa durdu. Bilecik'te ilk yolcularını indiren YHT, daha sonra yolcularını alıp İstanbul'a hareket etti.

YOLCULARIN BEĞENİNİ KAZANDI

Bilecik'te inen ilk yolcu olan Sevilay Akbulut, YHT seferinin çok güzel olduğunu belirtti. Akbulut, "Ben yıllardır yolculuk ediyorum zaten eşim de görevli. O yüzden çok güzel. İlk gelen yolcuyum, ama ben burada 9 yıl oturdum daha önce açılış için geldim. Ankara'dan geliyorum. Kaç saatte geldiğimizi bilmiyorum hiç saate bakmadım. Bilmiyorum kaç saatte geldiğimizi. Ama gayet rahat. Çok güzel, süper, mükemmel" dedi.

BASIN MENSUPLARI DA KATILDI

İlk gelen tren seferini karşılayan Bilecik Ak Parti İl Başkanı Kadri Bayrak ve milletvekili adayları Halil Eldemir, Ramazan Kurtulmuş ve Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık Bilecik'ten Ankara'ya gidecek olan yolcular ile sohbet ettiler. İlk seferi uğurlayan parti temsilcileri, 2'inci sefer olan ve İstanbul'dan 06:30'da kalkan ve saat 08:27'de Bilecik olan YHT'ye basın mensupları ile binerek Bilecik Bozüyük ilçesine hareket ettiler. Ara ara 150 kilometre hıza ulaşan tren, 22 dakika sonra Bozüyük'e ulaştı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi?

Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi?

"Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi" sorusunu İBB Başkanı Mevlüt Uysal yanıtladı.

16 Kasım 2017


Gebze ve 3. Köprü arasındaki YHT için ÇED kararı çıktı

Gebze ve 3. Köprü arasındaki YHT için ÇED kararı çıktı

Gebze ve Yavuz Sultan Selim Köprüsünü YHT ile bağlaması planlanan projeyle ilgili ÇED karar yayımlan

16 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.