Yüksekova Havalimanı 26 Mayıs’ta Faaliyete Geçiyor

İnşaatı uzun süredir devam eden Yüksekova Havalimanı 26 Mayıs'ta faaliyete geçiyor.

08 Mayıs 2015
Yüksekova Havalimanı 26 Mayıs’ta Faaliyete Geçiyor

İnşaatı uzun süredir devam eden Yüksekova Havalimanı 26 Mayıs'ta faaliyete geçiyor.

Yapımı sırasında yaşanan terör olayları dolayısıyla tamamlanması oldukça geciken Yüksekova Havaalanı'nda inşaatlar tamamlanma noktasına geldi. Bölgeye ciddi bir canlılık kazandıracağına inanılan havaalanında ilk seferlerin 26 Mayıs itibariyle başlayacağı açıklandı.

Temeli 18 Temmuz 2010 yılında dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker tarafından atılan havaalanı, Yüksekova ilçesine 3 kilometre uzaklıktaki Dağlıca yolu üzerindeki Aksu köyü yakınlarında bulunmakta.

İlk Seferler İçin Biletler Satıldı

Toplamda 120 milyon liraya mal olan havaalanındaki çalışmaların artık son aşamasına gelinmişken Türk Hava Yolları planlanan ilk seferler için bilet satışına başladı. Yeni havaalanına ilk uçuşlar istanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan gerçekleşecek.

-

Yüksekova Havalimanı 26 Mayıs'ta Faaliyete Geçiyor

-

İran ve Irak'ın Gözü Yüksekova'da

Havaalanının ilk seferleri için karşılaşılan yoğun ilgi yetkililerin yüzünü de güldürdü. TURSAB şirketi sorumlusu Harun Bulut: "İlk uçuş saat 12.00'de olacak. Uçuşlar haftanın her günü gerçekleştirilecek. Biletlere yoğun bir ilgi söz konusu. Havayolu ulaşımı konusunda çok büyük sıkıntı yaşıyorduk. İnşallah bu sıkıntı ortadan kalkacak. İran ve Irak'tan da büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat