Zeytinburnu'nda rezerv konutlar inşa edilecek

Zeytinburnu Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırıyor.

30 September 2019
Zeytinburnu'nda rezerv konutlar inşa edilecek İstanbul'un Avrupa yakasında yer alan ilçesi Zeytinburnu'nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle kentsel dönüşüm projesinde kullanılmak üzere rezerv konutlar inşa edilecek.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, ilçe sakinleriyle bir araya geldiği toplantıda kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanacağını ifade etti. Çalışmalar hakkında bilgiler veren Arısoy, millet bahçesi projesine 15 gün içerisinde başlanılacağını, yine aynı alan üzerinde bulunan 20 bin metrekarelik bölümde ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle kentsel dönüşüm projesinde kullanılmak üzere rezerv konut inşa edileceğini açıkladı.

"DEPREM GERÇEĞİNİN FARKINDAYIZ"

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen depremden sonra beklenen İstanbul depreminin tekrar gündeme gelmesiyle herkesin tedirgin olduğunu ifade eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, "Silivri’de olan bu deprem İstanbul’da beklenilen büyük deprem için bir hatırlatma mahiyetindeydi. Birkaç gün önce yine unutulan bir gerçekle yüzleştik. Öncelikle Allah bizi daha beterlerinden korusun. İstanbul’da herhangi bir can kaybı olmaması bizi sevindiriyor" diye konuştu.

Belediye olarak deprem gerçeğinin farkında olduklarını ve özellikle kentsel dönüşüme önem verdiklerini belirten Arısoy, "Eğer bu depremde İstanbul’da ve ilçelerimizde bir can kaybı olmadıysa açıkça söylemek gerekir ki; Bunu 20 yılda İstanbul’da yapılanlara borçluyuz. Zeytinburnu’nda da 20 yılda gerçekten çok büyük mesafeler aldık. Peki, yeterli mi? Elbette yeterli değil. O bakımdan hepimiz topyekûn bu konuya eğilmeliyiz. Beklenen İstanbul depreminin olabildiği kadar geç bir tarihte gelmesi için dua ediyoruz. Uzmanlarımız bunun kaçınılmaz bir gerçek olduğunu vurguluyorlar. Hepimizin dileği böyle bir felaketi yaşamamaktır. Ama yaşayacaksak da hazırlıklarımız bitsin, ondan sonra yaşayalım" şeklinde konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

Kentsel dönüşüm müdürlüğü kurduklarından bahseden Başkan Arısoy, "Konunun önemine binaen 9 Nisan’da, mazbatayı devraldıktan bir hafta sonra, belediye meclisinin ilk toplantısını yaptık. Belediye meclisinin ilk mutat toplantısında Zeytinburnu Belediyesi içerisinde yeni bir birim kurma kararı aldık, Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü. Konu hakkında tecrübe sahibi bir ekiple, işi sadece kentsel dönüşüm olan bir müdürlük olsun istedik. Bu birim şu anda faaliyette. Bunu anlatmamın nedeni, deprem olmadan önce de biz bu hazırlıkları düşünüyorduk. Bu gerçeği hiç unutmadık" ifadelerini kullandı.

Son olarak rezerv konutların kullanım şekliyle ilgili bilgi de veren Arısoy, "Herhangi bir yerde kentsel dönüşüm uygulaması yapacağımız zaman, boşaltılan yapılardaki hemşehrilerimiz yeni evleri teslim edilene kadar bu konutlarda ikamet edecekler" diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum