2015 Genel Seçimleri İnşaat Sektörünü Nasıl Etkiler?

08 Haziran 2015
PAYLAŞ
2015 Genel Seçimleri İnşaat Sektörünü Nasıl Etkiler?

7 Haziran'da tamamlanan 2015 Genel Seçimleri'nin inşaat sektöründeki etkilerini sektör temsilcileri anlattı.

Seçim sonuçları koalisyonu işaret edince inşaat sektörü temsilcileri, koalisyonun ekonomiye iyi gelmediğini açıkladı. Sektör temsilcilerine göre, eğer koalisyon doğru yönetilirse var olan istikrar sürdürülebilir.

Milliyet'te yer alan habere göre; sonuçları Türk halkının iradesi olarak yorumlayan patronlar, iş dünyasının buna göre pozisyon alacağını ifade ederek, hükümetin kısa zamanda kurulup, ekonomiye verilen önemin sürmesini beklentilerini dile getirdiler.

Ali Dumankaya - DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı :

UMARIZ HÜKÜMET ÇABUK KURULUR

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, bugünden itibaren gerek Ak Parti gerekse diğer partilerin içinde olduğu bir süreç yaşanacağını hatırlatarak, beklentilerinin bir an önce hükümetin kurulması olduğunu dile getirdi. Dumankaya, “Sonuçta çözüm sürecinin de, Türkiye’nin yaşadığı demokratik ortamın da hayırlısıyla devam ettirileceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Ziya Yılmaz - Dap Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı :

BİR AN ÖNCE EKONOMİYE ODAKLANALIM

Daha önce yaşanan koalisyon dönemlerinin iyi yönetilmediğini anımsatan Dap Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Biz koalisyon beklemiyoruz. Eğer istenilen performans olmazsa ekonomiye zarar verir. Türkiye bunu başarılı yönetemedi. Olacaksa iyi yönetilmeli. Bundan sonra Türkiye’nin kaybetmeye tahammülü yok. Her şeyi atlatıp kısa süre içinde ekonomiye odaklanalım” dedi.

Erhan Boysanoğlu - Mesa Mesken Yönetim Kurulu Başkanı :

KOALİSON SEVDİĞİMİZ ŞEY DEĞİL

Mesa Mesken Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Ülke ve sektör olarak koalisyon çok sevdiğimiz bir şey değil ancak hayırlısı olsun” dedi.

Ömer Faruk Çelik - EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı :

İŞ DÜNYASI YENİ POZİSYON BELİRLEYECEK

EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, 12 yıl sonra ilk kez koalisyon yaşanacağını kaydederek, şöyle dedi:

Ekonomide istikrarın tek partiyle iyi gittiği iddiasında bulunurduk, hâlâ da öyle. Yani partisi hiç fark etmez. Ama son 12 yıldır ilk defa koalisyon görünüyor. İnşallah hayırlısı olur. İş dünyası buna göre pozisyonunu belirleyerek yoluna devam edecek

Uğur Dumankaya - Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı :

İSTİKRAR DEVAM EDECEKTİR

Koalisyonun gelişmiş ekonomilerde sık rastlanan bir yönetim olduğunu vurgulayan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, “Olgunlaşmış demokrasilerde oldukça işlevseldir. Türkiye 12 yıllık bir iktidarın son aşamasında gibi. Yeni bir dönem başlıyor, alışacağız, istikrarın devam edeceğine inanıyoruz, belki bir erken seçim çıkar ama ekonomi için olumsuz bir şey görmüyorum” dedi.


"2015 Genel Seçimleri İnşaat Sektörünü Nasıl Etkiler?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap