İlgili Haberler

Ankapark Ankara Açılış Tarihi

Ankapark Ankara Açılış Tarihi

13 April 2015

Ankara mega projelerinden biri olan Ankapark açılış tarihi belli oldu. Ankapark 2015 yılı sonuna kadar yetiştirilmeye çalışılıyor.

Ankara İstanbul’la Yarışıyor

Ankara İstanbul’la Yarışıyor

16 September 2014

Ankara Elmadağ'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Ankara Yenimahalle’den Hızlı Hizmet!

Ankara Yenimahalle’den Hızlı Hizmet!

14 October 2015

Ankara Yenimahalle'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Ankara Yenimahalle’den Yeşil Hareketi!

Ankara Yenimahalle’den Yeşil Hareketi!

26 September 2015

Ankara Yenimahalle'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Ankara Mamak’ta Altyapı Atağı!

Ankara Mamak’ta Altyapı Atağı!

02 October 2015

Ankara Mamak'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Podium AVM Ankara Açıldı

Podium AVM Ankara Açıldı

23 October 2015

Ankara Yenimahalle'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Ankara Atakule’de Değişim Başlıyor

Ankara Atakule’de Değişim Başlıyor

23 October 2014

Atakule AVM yenilenme projesi 200 milyon liralık yatırımla yenilenecek. Proje 2016 sonunda faaliyete geçecek.

Northgate Ankara Yakında Satışta

Northgate Ankara Yakında Satışta

17 May 2016

1 milyon metrekare dev alan üzerinde yükselen 3 bin 300 konutluk Northgate Ankara projesi yakında satışa çıkmaya hazırlanıyor. İşte Northgate Ankara detayları....

Ankara Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti seçildiği günden bu yana dur durak bilmeksizin gelişip değişen başkent Ankara modern ve üstün yaşam standartları, yüksek prim potansiyeli ve muazzam kâr marjları vaat eden konut projeleri ile öne çıkıyor.

Eskişehir Yolu, Çukurambar, Bilkent, Ümitköy ve Çayyolu gibi bölgelerde çok canlı ve gelişken bir emlak piyasası arz eden Ankara'da gerek toplu konut idaresi tarafından ve gerekse özel inşaatçı firmalar tarafından gerçekleştirilen pek çok yeni konut projeleri bulunmaktadır.

Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı Yeni Emlak Ankara Konut Projeleri sayfasından Ankara'daki tüm projeleri görüntülüyebilir, birbirleriyle karşılaştırarak daha iyi bir yatırım planı çıkarabilir ve sayfamızı takipte kalarak yeni projelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ankara Konut (Ev) Satış Fiyatları
Kimi merkezi ve çok değerli, kimi ise daha uzakta ve yeni yeni bir gelişim ve değişim sürecine giren tam 25 ilçesi bulunan, Türkiye'nin en kalabalık ikinci kenti Ankara'da satılık konut fiyatları, ilçeden ilçeye değişkenlik göstermektedir. Öte yandan 100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire ölçüt olarak alındığında geçtiğimiz 12 yıl boyunca Ankara satılık ev fiyatlarının genel olarak %150 ila %300 oranında bir artış sağladığı tespit edilmiştir.

Ankara Konut (Ev) Kira Fiyatları
Türkiye'nin başkenti olarak daimi bir cazibe ve çekim merkezi mahiyetinde bulunan Ankara'nın kimi emlak piyasası açısından çok değerli, kimi de henüz yükselişte olan 25 ilçesi bulunduğundan Ankara kiralık daire fiyatları, ilçeden ilçeye değişkenlik göstermektedir. Ne var ki 100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire kıstas olarak alındığında, geçtiğimiz 12 yıl boyunca Ankara kiralık konut fiyatlarının genel olarak %230 ila %290 arasında bir oranda artış sağladığı belirlenmiştir.

Ankara Yatırıma Uygun Mudur?
Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olma özelliği nedeniyle her geçen gün daha da gelişen ve değişen, çağa en çok ayak uyduran şehirlerden olan Ankara'nın geçtiğimiz yıllarda göstermiş olduğu değer kazanma ve prim performansı, sürekli artan katma değer olanakları ve sunduğu imkanlar göz önüne alındığında yatırıma uygun olduğu anlaşılmaktadır.

Ankara Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire referans noktası olarak seçildiğinde Ankara'da yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin genel olarak 18 yıl olduğu tespit edilmiştir.

Ankara Ulaşım
Geçtiğimiz yıllarda Ankara'da metroya rağbet son derece artmış olup bugün de en yaygın ve kolay ulaşım şekli metro olarak öne çıkmaktadır. EGO Genel Müdürlüğü tarafından işletilip günde yaklaşık 150 bin yolcu taşıyan Ankara Metrosu'nun yanı sıra kentte çok kompleks bir otoyollar ağı da bulunmaktadır.

Türkiye'nin ve dünyanın her yerine uçuş bulunabilen bir havalimanının yanı sıra şehiriçi ve şehirler arası otobüsler de Ankara'nın ulaşım olanakları arasındadır.

Son olarak Ankara, Türkiye'nin tren yolu sisteminde adeta bir merkez noktası konumundadır. Ülkenin her yanına tren bulunabildiği gibi Ankara'nın banliyölerine şehiriçi trenler de bulunabilmekte ve ayrıca İstanbul'u Konya ve Eskişehir'e bağlayan Hızlı Tren Hattı da Ankara'dan geçmektedir.

Ankara'daki Önemli Hastaneler
- Ankara, Dışkapı Yıldırım Beyazıt, Nümune, Türkiye Yükses İhtisas, Keçiören, Atatürk ve Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji hastanesi gibi eğitim ve araştırma hastaneleri
- Hacettepe, Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina, Turgut Özel Üniversitesi Beştepe, Gazi Üniversitesi, Başkent Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci hastaneleri gibi üniversite hastaneleri
- Yenimahalle, Koru Çukurambar, Ankara 29 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal, Bayındır, Bilgi, Lokman Hekim hastaneleri gibi devlet hastaneleri
- Medical Park, Güven, Memorial Ankara, Medicana International, Liv Hospital, Akay ve TOBB ETÜ hastaneleri gibi özel hastaneler Ankara'nın başlıca hastaneleri arasındadır.

Ankara'daki Önemli Okullar
- Prizma, Özgüven, Özlem, Yalın İlgi, Masum Kalpler ve Akademi Kreş anaokulları gibi anaokulları
- Sanayi, Tacettin, Uruş, Üreğil, Osmansın, Peçenek, Ahmet Yesevi, Alparslan, Bahçelievler ve Beytepe ilkokulları gibi ilkokullar
- Elecik, Büğdüz, Barmek, Ahiler, Ali Ersoy, Ayaş İmam Hatip, Abazlı ve Afşar ortaokulları gibi ortaokullar
- Ankara Fen, Atatürk Anadolu, Cumhuriyet Fen, Gazi Anadolu, Hasanoğlan Atatürk Fen ve Süleyman Demirel Anadolu liseleri gibi fen ve anadolu liseleri
- Başkent, Bilkent, Çankaya, Gazi, Hacettepe, Orta Doğu Teknik, Türk Hava Kurumu ve Yüksek İhtisas üniversiteleri gibi devlet ve vakıf üniversiteleri Ankara'nın başlıca okulları arasındadır.

Ankara'daki Önemli Alışveriş Merkezleri
- 365 AVM
- Acity AVM
- Anatolium AVM
- Anka Mall AVM
- Antares AVM
- Arcadium AVM
- Forum Ankara AVM
- FTZ AVM
- Taurus AVM
- Podium AVM
- Kızılay AVM Ankara'nın önemli alışveriş merkezleri arasındadır.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı