İlgili Haberler

Antalya Kepez Bu Projeyle Canlanacak!

Antalya Kepez Bu Projeyle Canlanacak!

08 September 2015

Antalya Kepez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Antalya Manavgat'ta Satılık Konut Arsaları

Antalya Manavgat'ta Satılık Konut Arsaları

14 January 2017

Antalya Mabavgat Belediyesi konut alanlı 7 arsasını ihaleye çıkarıyor...

Antalya Adrasan’da Kaçak Otel Yıkıldı

Antalya Adrasan’da Kaçak Otel Yıkıldı

12 January 2016

Antalya Kumluca'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Antalya Expo’nun Kulesi Tamamlandı

Antalya Expo’nun Kulesi Tamamlandı

05 February 2016

Antalya Aksu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nden Satılık Günübirlik Tesis Alanı

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nden Satılık Günübirlik Tesis Alanı

27 January 2016

Antalya Muratpaşa'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Antalya Karadere Göleti’nin Yüzde 50’si Tamam!

Antalya Karadere Göleti’nin Yüzde 50’si Tamam!

21 September 2015

Antalya Konyaaltı'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Antalya OSB Büyümeye Devam Ediyor!

Antalya OSB Büyümeye Devam Ediyor!

21 September 2015

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB), bünyesine kattığı 44 yeni sanayi parseli ile 692 hektarlık alanda 331 sanayi parseline ulaştı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Satılık Arsa

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Satılık Arsa

05 May 2016

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat'ta yer alan 2 arsasını 35 milyon TL'ye satışa çıkarıyor...

Antalya Hakkında

Türkiye'nin en güneyinde, Akdeniz Bölgesi'nin ise batısında bulunan Antalya ilimiz, Antalya Körfezi ile Batı Toros Dağları arasında konuşlanmaktadır.

Kadim tarihi Eski Yunan'a kadar giden Antalya'yı tarih boyunca Persler, Selçuklular ve Osmanlılar gibi farklı medeniyetler de ele geçirmiş ve yönetmiştir.

Ülkenin en çok turist alan ili olmasının yanı sıra bereketli topraklarıyla Türkiye'nin sebze-meyva ambarı görevini de gören Antalya, tarih boyunca olduğu gibi bugün de gerçek bir cazibe merkezidir.

Fiyatların kelimenin gerçek anlamıyla patladığı Antalya'nın yatırımcılara en iyi yatırım potansiyel ve fırsatlarını sunan bölgeleri arasında Eski Lara Caddesi, Kemerağzı Oteller Bölgesi, Konyaaltı Sahil Yolu, Kuzeykent, Yeniköy, Yeşilbahçe ve Fener gibi gayrimenkul yatırım değerinin ülke genelinde başını çeken altın değerinde bölgeler bulunmaktadır.

Söz konusu edilen bu bölgeler ve tüm Antalya çapında pek çok yeni konut projeleri gerçekleştirilmektedir. Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı Antalya Konut Projeleri sayfasından Antalya'daki bütün konut projelerini inceleyebilir, projeleri karşılaştırarak en iyi yatırım planını siz çıkarabilir, sayfamızı takipte kalarak yeni konut projelerinden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Antalya Konut (Ev) Satış Fiyatları
Tam 19 ilçesi bulunan, güneyin incisi Antalya'da satılık konut fiyatlarının ilçeden ilçeye değişkenlik gösterdiği tespit edilmiştir. Ancak geçtiğimiz 5 yılda Antalya'da kelimenin sözlük anlamıyla bir "patlama" yaşandığını söylemek mümkündür. Bin metrekarelik bir arsa referans noktası olarak alındığında satılık ev fiyatlarının %1000 arttığı, 5 yıl önce 150 bin TL civarında alıcı bulan arsaların bugün 1 buçuk milyon TL'den başlayan fiyatlarla alıcı bulmasından anlaşılmaktadır. Öte yandan Antalya'da satılık daire fiyatlarının yalnızca geçen seneye göre bile %20 oranında bir artış sağladığı belirlenmiştir.

Antalya Konut (Ev) Kira Fiyatları
Bazıları deniz kıyısında ve turizm merkezi mahiyetinde, bazılarıysa iç bölgelerde ve tarım cenneti pozisyonunda tam 19 ilçeye sahip olan, Akdeniz'in önde gelen illerinden Antalya'da kiralık konut fiyatlarının ilçeden ilçeye değişkenlik gösterdiği tespit edilmiştir. Ancak geçtiğimiz 5 yıldaki "patlama" vakasından kiralar da nasibini almış gözüküyor. Otoritelerce il genelinde kira fiyatlarının geçtiğimiz 5 yılda %1000'lere varan bir oranda artış sağladığı kabul ediliyor. Öte yandan Antalya'da kiralık ev fiyatlarının 2015'in son çeyreğinden 2016'ının son çeyreğine kadar bile %10 oranında bir değerlenme gerçekleştirdiği anlaşılmaktadır.

Antalya Yatırıma Uygun Mudur?
Eski Yunan'a, Perslere ve Selçuklular'a kadar uzanan tarihi, dünyada eşi benzeri bulunmayan doğal güzellikleri, turizm konusunda Türkiye'nin adeta "para basma makinesi" olması ve iç bölgelerinde yapılan tarım sayesinde Türkiye'nin "meyve-sebze ambarı" ünvanını taşıması ve ayrıca konut fiyatlarında yaşanan patlamayla kısa sayılabilecek yatırım geri dönüş (amortisman) süresi göz önüne alındığında Antalya'nın yatırıma uygun olduğu anlaşılmaktadır.

Antalya Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire referans noktası olarak belirlendiğinde Antalya genelinde yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 16 yıl olduğu belirlenmiştir. İlaveten bu rakamın Antalya'nın Kepez ilçesinde bir yıl daha gerileyerek 15 yıl seviyesinde seyrettiği anlaşılmaktadır. Böylesi kısa bir yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin Türkiye çapında en kısa amortisman sürelerinden olduğu unutulmamalıdır.

Antalya'da Ulaşım
Büyük bir karayolu, denizyolu ve demiryolu ulaşım zenginliği gözlenen Antalya'da şehir içi ulaşım ise Antalya Belediyesince toplu taşıma vasıtaları aracılığıyla karşılanmaktadır.

İldeki refah seviyesine rağmen motorlu taşıt sayısı endeksinde Türkiye çapında 6. sıraya yerleşen Antalya'da her 100 kişiye 11,5 motorlu taşıt düşmektedir. Bu rakamın böyle düşük olmasının sebeplerinden birinin de Antalya'da toplu taşımanın son derece verimli ve tatmin edici bir profil çizmesidir.

Ayrıca il merkezinin doğusunda konuşlanan Antalya Havalimanı, her yıl muazzam bir uçak ve insan trafiğine sahne olmaktadır. Antalya Havalimanı'ndan Türkiye'nin hemen her iline ve dünyanın çeşitli merkezlerine her gün gerçekleşen uçak seferleri aracılığıyla ulaşım sağlanmaktadır.

Antalya'daki Önemli Hastaneler
- Antalya Eğitim ve Araştırma, Akdeniz Üniversitesi, Antalya Atatürk, Serik, Anadolu, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Korkuteli hastaneleri gibi devlet hastaneleri
- Medical Park, Memorial Antalya, Olimpos, Yaşam, Medstar Antalya, Medstar Topçular, Akdeniz Şifa, Aspendos Hospital, Uncalı Meydan ve Opera Yaşam hastaneleri gibi özel hastaneler Antalya'nın başlıca hastaneleri arasındadır.

Antalya'daki Önemli Okullar
- Elele, Meltem, Zigzag Kids, Muzipo Kids, Adile Teyze ve Manavgat anaokulları gibi anaokulları
- Altındağ, Aslanlar, Beldibi, Cengiz Topel, Çığlık, Cihadiye ve Çıplaklı ilkokulları gibi ilkokullar
- Cevizli, Aksu, Alaylı, Boztepe, Özel Bahçeşehir, Özel Anka, Dağ ve Döşemealtı İmam Hatip ortaokulları gibi ortaokullar
- Antalya Anadolu, Yusuf Ziya Öner Fen, Adem Tolunay Anadolu, Namık Karamancı Fen, Manavgat Anadolu ve Göynük Fen liseleri gibi anadolu ve fen liseleri
- Akdeniz, Alanya Alaaddin Keykubat, Alanya Hamdullah Emin Paşa ve Uluslararası Antalya üniversiteleri Antalya'nın başlıca okulları arasındadır.

Antalya'daki Önemli Alışveriş Merkezleri
- Terra City AVM
- Antalya Pazarı
- Mark Antalya AVM
- Antalya Migros AVM
- Deepo Outlet Center AVM
- Özdilek Park AVM
- Alanyum AVM
- Kundu Bazaar AVM
Antalya'nın başlıca alışveriş merkezleri arasındadır.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı