Bankadan Sabıkalı Olanlar İçin Aile Kredisi Formülü

Bankadan kredi alamayan vatandaşlar için hane kredisi gündemde. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa aile kredisi verilmesi durumunda en az 100 bin konut talebinin geleceğini söyledi...

20 Eylül 2016
Bankadan Sabıkalı Olanlar İçin Aile Kredisi Formülü Bankadan kredi alamayan vatandaşlar için hane kredisi gündemde. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa aile kredisi verilmesi durumunda en az 100 bin konut talebinin geleceğini söyledi...

Emlak Konut'un ve GYODER'in tarihi kampanyası ile gayrimenkul sektörüne hareket gelirken, bankalarında konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'in altına çekmesi ev alacakları heyecanlandırdı.

Ev alacaklar için büyük bir fırsat ortamı oluşurken, kredi ya da kredi kartı geçmişi olmayan ya da daha önce bankalar ile sorun yaşayan vatandaşlar kredi kullanamıyor.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, bu vatandaşlara yönelik kiliye değil haneye ya da aileye kredi verilmesi önerisinde bulundu.

100 Bin Konut Talebi Gelir
Konut almak isteyen vatandaşlar için bir sicil affı beklediklerini söyleyen Aşa, "Hane veya aile kredisi çıkarsınlar. Mesela, evde baba sabıkalı olduğu için kredi alamıyor. Anne de, çocuklar da çalışıyor. Kişiye değil, haneye veya aileye kredi gibi bir çözüm üretilebilir. Aile veya hane kredisi gibi bir model geliştirilebilirse baba sabıkalı diye kredi alamıyorsa aile kredi alabilir. Satışlarda bu model çok faydalı olur. Zaten uygulamada da, baba kredi alıyor, evde yaşayan diğer bireyler de ödemeye yardım ediyor. Model hayata geçerse bugün ilk etapta, ölüsü, 100 bin konut talebi gelir" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,90'a indirdi...

01 Kasım 2016


Akbank Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı

Akbank Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı

Akbank konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Ayrıca kredi kullananlara 500 TL'ye kadar chip para ka

31 Ekim 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat