Bankadan Sabıkalı Olanlar İçin Aile Kredisi Formülü

20 Eylül 2016
PAYLAŞ
Bankadan Sabıkalı Olanlar İçin Aile Kredisi Formülü
Bankadan kredi alamayan vatandaşlar için hane kredisi gündemde. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa aile kredisi verilmesi durumunda en az 100 bin konut talebinin geleceğini söyledi...

Emlak Konut'un ve GYODER'in tarihi kampanyası ile gayrimenkul sektörüne hareket gelirken, bankalarında konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'in altına çekmesi ev alacakları heyecanlandırdı.

Ev alacaklar için büyük bir fırsat ortamı oluşurken, kredi ya da kredi kartı geçmişi olmayan ya da daha önce bankalar ile sorun yaşayan vatandaşlar kredi kullanamıyor.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, bu vatandaşlara yönelik kiliye değil haneye ya da aileye kredi verilmesi önerisinde bulundu.

100 Bin Konut Talebi Gelir
Konut almak isteyen vatandaşlar için bir sicil affı beklediklerini söyleyen Aşa, "Hane veya aile kredisi çıkarsınlar. Mesela, evde baba sabıkalı olduğu için kredi alamıyor. Anne de, çocuklar da çalışıyor. Kişiye değil, haneye veya aileye kredi gibi bir çözüm üretilebilir. Aile veya hane kredisi gibi bir model geliştirilebilirse baba sabıkalı diye kredi alamıyorsa aile kredi alabilir. Satışlarda bu model çok faydalı olur. Zaten uygulamada da, baba kredi alıyor, evde yaşayan diğer bireyler de ödemeye yardım ediyor. Model hayata geçerse bugün ilk etapta, ölüsü, 100 bin konut talebi gelir" dedi.

"Bankadan Sabıkalı Olanlar İçin Aile Kredisi Formülü" haberine ait yorum yok

Yorum Yap