"İstanbul, Başakşehir" Konut Projeleri

İstanbul, Başakşehir

Tahincioğlu Gayrimenkul

453.000 - 453.000 TL

İstanbul, Başakşehir

Asaf İş Adi Ortaklığı

473.000 - 1.061.000 TL

İLGİLİ HABERLER


Yıldızlı Bahçe Projesi Geliyor!

Bir Teknik Yapı projesi olarak hayata geçen Yıldızlı Bahçe, İstanbul Avrupa yakası Bahçeşehir'de yükselecek. Proje görücüye çıktı...

20 Nisan 2017


Asmalı Bahçe Şehir'de İlk Etap Satışta!

Bir Dekar Yapı - Demiröz Grup ortaklığı projesi olarak hayata geçen Asmalı Bahçe Şehir, İstanbul Avrupa yakası Başakşehir'de yükseliyor. Projede 64 konut satışa çıktı...

14 Nisan 2017


Emlak Konut Kayaşehir'de Ön Talep Süresi Uzadı!

Turyap, Emlak Konut Kayaşehir projesi için ön talep süresini yoğun ilgi üzerine uzattı...

12 Nisan 2017


TOKİ İstanbul Kayaşehir 18. Bölge 1. Etap Konut Teslimi Başlıyor!

TOKİ İstanbul Başakşehir ilçesi 18. bölge 1. etap konut teslimleri 3 Nisan'da başlıyor. Konut teslimleri projenin şantiyesinde yapılacak...

28 Mart 2017


Kayaşehir Emlak Konutları'nda Ön Talep!

Bir Emlak Konut GYO projesi olarak hayata geçen Kayaşehir Emlak Konutları, İstanbul Başakşehir'de yükseliyor. Projede ön talep toplama süreci başladı...

27 Mart 2017


Avrupa Konutları Başakşehir'de Dükkanlar Satışa Çıkıyor!

Emlak Konut GYO güvencesiyle Artaş İnşaat tarafından hayata geçen Avrupa Konutları Başakşehir projesinin cadde dükkanları satışa çıkıyor...

23 Mart 2017


Başakşehir Belediyesi'nden Satılık Taşınmazlar!

İstanbul, Başakşehir Belediye Başkanlığı, mülkiyetinde bulunan 2 adet taşınmazı satışa çıkartıyor...

11 Mart 2017


TOKİ İstanbul Kayaşehir 18. Bölge Konut Teslimi Başlıyor!

TOKİ İstanbul Başakşehir ilçesi 18. bölge 2. etap konut teslimleri 13 Mart'ta başlıyor. Konut teslimleri projenin şantiyesinde yapılacak...

06 Mart 2017


Emlak Konut'tan Başakşehir ve Bahçekent Evlerinden Satılık 79 Daire!

Emlak Konut GYO, Başakşehir Evleri ve Bahçekent Emlak Konutlarında bulunan 79 daireyi açık arttırma ile satışa çıkartıyor...

23 Şubat 2017


Vadiyaka Başakşehir'de 240 Ay!

Vadiyaka Başkşehir projesi, Fuzul Grup tarafından İstanbul Başakşehir'de hayata geçiriliyor. Proje 31 Mart'a kadar sürecek olan tarihi 240 ay kampanyasına dahil oldu...

20 Şubat 2017


Kiler GYO’dan Kiptaş Başakşehir Evleri Geliyor

KAP’a yapılan açıklamaya göre, Kiler GYO tarafından Kiptaş Başakşehir’de yeni bir proje başlatılıyor. Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü ile gerçekleştirilecek olan projede imzalar atılmış...

14 Şubat 2017


Avrupa Konutları Başakşehir projesinde 20 yıl vade kampanyası!

Artaş İnşaat tarafından hayata geçirilen Avrupa Konutları Başakşehir, 20 yıl vade kampanyasılı projeler arasında yer alıyor.

09 Şubat 2017


20 yıl vade kampanyası ile Park Mavera 2 projesi

Yoğun talep gören Park Mavera projesinin ikincisi geliyor. Park Mavera 2 projesi, Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçiriliyor.

07 Şubat 2017


EVvel İstanbul projesi 20 yıl vade kampanyası ile satışta

İntaya-İntes-EYG Yapı tarafından hayata geçirilen EVvel İstanbul projesinden, Emlak Konut GYO'nun 20 yıl vade kampanyası ile ev sahibi olmak mümkün.

06 Şubat 2017


20 yıl vade kampanyası ile Tual Bahçekent projesi

Bahçekent'te yükselen Tual Bahçekent dairelerine, Emlak Konut GYO'nun 20 yıl vade kampanyasıyla sahip olmak mümkün.

05 Şubat 2017


Avrupark projesinde 20 yıl vade kampanyası

Bahçekent'te yükselen Avrupark projesinde, Yeni İstanbul'un tam kalbinde 20 yıl vade fırsatıyla ev sahibi olma imkanı sunuluyor.

03 Şubat 2017


Başakşehir'de Bu Arsanın İmar Uygulaması Onaylandı

Başakşehir Başak mahallesi 2125 parseldeki arsanın imar uygulaması onaylanarak askıya çıkarıldı...

24 Ocak 2017


Toki Kayabaşı Cami ve Okul İhalesi Bugün

Toki Kayabaşı'nda cami ve okul inşaatı işini ihaleye çıkarıyor. İşte detayları...

19 Ocak 2017


Park Mavera 3 Projesi Geliyor

Park Mavera 3 projesi lansmana çıkmaya hazırlanıyor. Park Mavera 3 projesiyle birlikte Türkiye'nin ilk gayrimenkul sertifikaları da satışa çıkacak...

16 Ocak 2017


İstanbul, Başakşehir Hakkında

Başakşehir Konut (Ev) Satış Fiyatları
100 metrekare genişliğinde 2+1 bir daire ölçüt alındığında Başakşehir'deki konut satış fiyatları, son 12 yılda %227 oranında bir artış sağlamıştır.
Başakşehir'de 2003 yılında 103.000 TL fiyattan alıcı bulan ölçüt daireler, 2009 yılına kadar durmaksızın yükselerek 166.000 TL fiyat seviyesine ulaşmıştır. Başakşehir satılık daire fiyatları, 2009 yılında yaşanan dramatik bir düşüşün ardından 127.000 TL seviyesinde gerilemişse de 2010 yılından itibaren sürekli değer kazanarak 2016 yılının ilk çeyreği itibariyle 340.000 TL'den alıcı bulmaya başlamıştır.

Başakşehir Konut (Ev) Kira Fiyatları
100 metrekare genişliğinde 2+1 bir daire ölçüt alındığında Başakşehir'de konut kira fiyatları, son 12 yılda %221 oranında bir artış sağlamıştır.
2003 yılında 407 TL'den kiracı bulan ölçüt daire, 2008 yılına kadar sürekli değer kazanmış ve 980 TL'den kiracı bulmaya başlamıştır. 2009 yılında yaşanan sert bir düşüşün ardından 690 TL seviyesine gerileyen Başakşehir kiralık ev fiyatları, 2011 yılıyla beraber tekrar yükselişe geçerek 2016 yılının ilk çeyreğinde 1307 TL seviyesine ulaşmıştır.

Başakşehir Yatırım İçin Uygun Mudur?
Konut satış ve kira fiyatlarında arz ettiği ivme, hızlı amortisman imkanı, lokasyon ve ulaşım imkanları ile cazibe merkezleri göz önünde bulundurulduğunda Başakşehir'in yatırım için uygun olduğu görülmektedir.

Başakşehir Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
İstatistikler 100 metrekare genişliğinde 2+1 bir daire ölçüt alındığında Başakşehir'de konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 22 yıl olduğunu göstermektedir.

Başakşehir Lokasyon
İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan Başakşehir; 2008 yılında Küçükçekmece, Esenler ve Büyükçekmece'den ayrılarak ilçe statüsüne kavuşmuştur. Kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Sultangazi, doğuda Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar, batıda ise Esenyurt ilçesine komşu olan Başakşehir, İstanbul'un en planlı gelişen ilçeleri arasında yer alıyor.

Başakşehir'deki Cazibe Merkezleri
Başakşehir İstanbul'un en sistematik ve düzenli gelişen ilçesi olup aynı zamanda pek çok mega projeye ev sahipliği yapan bir cazibe merkezidir. Yapılması planlanan Kanal İstanbul ve Bio İstanbul projeleri, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün (3. Köprü) bağlantı yolları, bütün Avrupa'nın en büyük şehir hastanesi Sağlık Kent, Başakşehir Kent Merkezi ve Avrupa'nın en büyük Botanik Parkı ilçe sınırları içerisinde bulunuyor.

Ayrıca an itibariyle yapım çalışmalarına devam edilen 3. Havalimanı'na da yakın olan Başakşehir'de gerek TOKİ, gerekse özel girişimci inşaat firmaları tarafından yapılan pek çok konut projesi yer alıyor. Öte yandan açıklandığı andan itibaren kendinden övgüyle söz ettiren, Türkiye'nin en büyük uydukent projesi olan 65 bin konutluk Kayaşehir de Başakşehir sınırlarında bulunuyor.

Başakşehir Popülasyon
Başakşehir'de yaklaşık olarak 350.000 kişi yaşamakta olup nüfusun yaş ortalaması 30 ila 40 seviyesindedir. Nüfusunun %67'si evli olan Başakşehir'de sosyoekonomik hayat, (B+) seviyesinde seyretmektedir.

Başakşehir'deki Önemli Hastaneler
Güneşli Erdem Hastanesi, Medipol Üniversitesi Hastanesi, İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Özel Tem Hospital, Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, Medilife Bağcılar Hastanesi, Yeni Ufuk Hastanesi, Özel İstanbul Hospital, Özel Tekden Hastanesi, Özel Yeni İklim Hastanesi, Batı Bahat Hastanesi, Özel Hospitalist Hastanesi, Özel Halkalı Kent Hastanesi, Özel Medipol Mega Üniversite Hastanesi, Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi, Özel Ortomedica Hastanesi, Medicalist Hastanesi, İstanbul Mehmet Akif Ersoy Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Başakşehir'deki önemli hastanelerdendir.

Başakşehir'deki Önemli Okullar
İstiklal İlköğretim Okulu, Başakşehir Uğur Hazırlık Lisesi, Kayaşehir Özel Fatih Koleji, Bahçeşehir Koleji, Başakşehir Bağımsız Doğa Anaokulu, Sinerji Eğitim & Kültür Merkezi, Gülten Nakipoglu Koleji, Başakşehir Uğur Temel Lisesi, Özel Saran Eller Sağlık Koleji, Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoglu Kız Teknik Ve Meslek Lisesi, Mahmutbey Lisesi, Okyanus Koleji, Batışehir Doğa Koleji, Şehit Er Müslüm Zengin İlköğretim, Orhangazi İlköğretim Okulu, Güneşpark Evleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Mehmet Yarengümeli İlköğretim Okulu Başakşehir'deki önemli okullardandır.

Başakşehir'deki Önemli AVM'ler
Mall Of İstanbul, YKM - Mall Of Istanbul, Arena Park AVM, Arenapark, 212 İstanbul Power Outlet, İstoç Ticaret Merkezi, Deposite Outlet, Olimpa Alışveriş Ve Yaşam Merkezi, Güneşli Park AVM, Ihlamur AVM, Terasium AVM, Kiptaş Çarşı, Bağcılar-Güngören Sanayi Sitesi Metro AVM Başakşehir'deki başlıca alışveriş merkezlerindendir.

Başakşehir Ulaşım
TEM Otoyolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanan ilçede otobüs seferleri de bulunmaktadır. Ispartakule'deki tren istasyonu Başakşehir'de bulunmakta olup Kirazlı-Başakşehir-Kayaşehir-Olimpiyat Metro Hattı ile de Başakşehir, Kartal'a kadar bağlanmaktadır.

Ayrıca ilçede gerçekleşecek pek çok önemli ulaşım projesi de bulunmaktadır. 2017 yılında tamamlanacak Başakşehir-Kayaşehir-Olimpiyat Tramvay Hattı, 2018 yılında tamamlanacak Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı, 2019 yılında tamamlanacak Mahmutbey-Halkalı-Bahçeşehir Metro Hattı, yine Halkalı-Arnavutköy-3.Havalimanı Raylı Sistem Hattı, 2019 sonrasında tamamlanacak Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli Metro Hattı ve Halkalı-Bahçeşehir-Çatalca Raylı Sistem Hattı ilçede yapılması planlanan ulaşım projeleridir.

İlaveten Sefaköy-Halkalı-Başakşehir arasında inşa edilmesi düşünülen bir de Havaray Hattı bulunmaktadır.

Başakşehir Konut Projeleri
Yükselen değeriyle gündemden düşmeyen Başakşehir'de gerek TOKİ, gerekse özel firmalardan tarafından gerçekleştirilen konut projelerini Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı Yeni Emlak Başakşehir Konut Projeleri sayfasından kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı
  • Bilgili Holding
  • Dumankaya inşaat
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Ağaoğlu inşaat
  • Sur Yapı
  • Polat inşaat
  • Mandarins Gayrimenkul İnşaat