Dap Yapı Acıbadem Projesinde İmzalar Atıldı

İstanbul Üsküdar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

23 Ekim 2015
Dap Yapı Acıbadem Projesinde İmzalar Atıldı

Dap Yapı'nın ihalesini kazandığı Validebağ arsası için Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle imzalar atıldı...

18 Eylül 2015 tarihinde yapılan Emlak Konut GYO'nun Validebağ arsası ihalesini Dap Holding kazanmıştı. Emlak Konut GYO yetkilileri ve DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz’ın katılımıyla 23 Ekim 2015 tarihinde Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törenle imzalar atıldı.

75 şirket ve 45 konsorsiyumun yarıştığı 17 dönümlük arsa ihalesini DAP Holding iştiraklerinden olan Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı projenin satış toplam geliri olarak 810 milyon lira, Emlak Konut GYO payı olarak da yüzde 50.15’e denk gelen 406 milyon 215 bin lira teklif ederek kazanmıştı.

İmzaladıkları sözleşmeye dair açıklamada bulunan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Kıyasıya rekabetin yaşandığı, 75 şirketin yarıştığı bu ihalenin kazananı olmak bizim için çok önemliydi. Lokasyon ve özellik olarak Anadolu Yakasının en değerli arazilerinden olan bu bölgede şehrimize yakışır muhteşem bir projeye imza atacağız. 18 Eylül tarihinde kazandığımız ihaleyi bugün Emlak Konut GYO ile yaptığımız sözleşme sonucu resmiyete döndük. Koru ve deniz manzaralı, ulaşımı kolay bir lokasyonda örnek alınacak bir eser inşa edeceğiz” dedi.

İstanbul Anadolu yakasının ikinci en büyük yeşil alanı olan Validebağ Korusu'nun tam karşısında konumlanan 17 dönümlük Validebağ arsasından Boğaziçi Köprüsü’ne direkt bağlanılabiliyor. A ve A Plus müşteriye yönelik tasarlanması planlanan projede lüksün tüm öğeleri cömertçe kullanılacak. Dap Yapı Acıbadem projesi ormana komşu ve oksijene dost bir konumda şehrin gürültüsünden, kalabalığından ve kirli havasından uzak bir noktada yükselecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat