Emlak Konut Antalya Muratpaşa arsası 1 milyar 60 bin TL’ye satıldı

Emlak Konut GYO’nun arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı olarak ihaleye çıkardığı Antalya Muratpaşa arsasına en yüksek teklif Mesa Mesken İnşaat tarafından yapıldı.

26 Temmuz 2017
Emlak Konut Antalya Muratpaşa arsası 1 milyar 60 bin TL’ye satıldı Emlak Konut GYO, Antalya Muratpaşa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı işi ihalesinin ikinci oturumunu gerçekleştirdi. Pazarlık-açık artırma bölümünü kapsayan oturum, 25 Temmuz Salı günü Emlak Konut Atatşehir Binası’nda düzenlendi. 4 firmanın teklif sunduğu ihalede en yüksek teklifi Mesa Mesken Sanayi A.Ş. verdi. Şirket, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 1 milyar 60 bin lira teklif yaptı. Emlak Konut’ a ise bu rakamın yüzde 28.50’si olan 302 milyon 100 bin TL teklif edildi.

İhalenin en yüksek ikinci teklifi ise arsa satışı karşılığı toplam geliri olarak 806 milyon 250 bin TL ile Dap Yapı iştiraki Eltes İnşaat tarafından yapıldı.  

İHALEYE 4 FİRMA KATILDI

İhalenin ilk oturumunda da 4 firma teklif götürmüştü. İlk oturumda arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için en yüksek teklif 610 milyon lirayla Kabataş Gayrimenkul & Rönesans Gayrimenkul ortaklığı tarafından yapılmıştı. Firma, Emlak Konut’a arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak yapılan teklifin yüzde 28'ine karşılık gelen 170 milyon 800 bin lirayı önermişti. İlk oturumda en yüksek teklifi yapan Kabataş Gayrimenkul & Rönesans Gayrimenkul ortaklığı 2. Oturuma katılmadığı öğrenildi.

İhaleye katılan firmalar:ARSADA FARKLI KURUMLAR KURULABİLECEK

İhaleye çıkarılan arsa Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde 40 bin metrekare büyüklüğü sahip. Ayrıca ticaret ve turizm alanı imarı bulunan arsanın üzerine iş merkezleri, ofis, büro, alışveriş merkezi, çok katlı mağaza, çarsı, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu gibi ticari üniteler de yapılabilecek. Arsa üzerinde kültürel ve sosyal tesisler, otel, motel, tatil köyü, apart otel gibi konaklama tesislerinin yanı sıra restoran, lokanta, düğün salonu gibi eğlenceye yönelik birimler, yönetim binaları, banka ve finans kurumları da yer alabilecek.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Avrupark Hayat Bahçekent’te 220 bin TL’ye satışa çıktı

Avrupark Hayat Bahçekent’te 220 bin TL’ye satışa çıktı

Emlak Konut GYO güvencesi ve Cihan İnşaat-Konut Yapı tecrübesiyle uydu kent olarak yapılandırılan Ba

26 Ekim 2017


Emlak Konut’un yeni projesi Nişantaşı’nda yükselecek

Emlak Konut’un yeni projesi Nişantaşı’nda yükselecek

Emlak Konut GYO, Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü arazisi üzerinde 2020'de tamamlanacak projey

25 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.