İlgili Haberler

Gaziantep Belediyesi’nden satılık arsa!

Gaziantep Belediyesi’nden satılık arsa!

21 August 2015

Gaziantep Şahinbey'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Gaziantep Arena Açılıyor

Gaziantep Arena Açılıyor

10 January 2017

Gaziantep Arena Stadyumu 3 yıllık çalışmanın ardından pazar günü taraftarlarına kapılarını açıyor...

Gaziantep Belediyesi'nden Satılık Arsalar

Gaziantep Belediyesi'nden Satılık Arsalar

26 January 2017

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 6 adet arsasını 20 milyon 689 bin 328 TL'ye satışa çıkartıyor...

Büyükada Gaziantep Projesi Satışta

Büyükada Gaziantep Projesi Satışta

16 January 2017

Satışlarına başlanan Büyükada Gaziantep projesinde yüzde 30 peşin kalanı 30 ay taksitle ev sahibi olunabiliyor...

Gaziantep Arena'da Geri Sayım Başladı

Gaziantep Arena'da Geri Sayım Başladı

24 May 2016

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Gaziantep Arena'da sona gelindi. Stadyumda çim ekim işlerine 15 gün içinde başlanacak...

Gaziantep Güzelvadi Toki Teslimleri Başladı

Gaziantep Güzelvadi Toki Teslimleri Başladı

27 October 2016

Gaziantep Güzelvadi Toki teslimleri başladı. 28 adet konut kentsel dönüşüm hak sahiplerine teslim edilecek...

Gaziantep Belediyesi’nden Yeni Konut Projesi

Gaziantep Belediyesi’nden Yeni Konut Projesi

07 May 2015

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentte söz konusu olan konut açığını kapatmak için 50 bin dairelik yeni bir proje tanıttı.

Gaziantep Arena Ne Zaman Açılacak?

Gaziantep Arena Ne Zaman Açılacak?

07 January 2016

Gaziantep Şehitkamil'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Gaziantep Hakkında

Aklımıza tarım açısından bereketli toprakları, tarihi zenginlikleri ve Kurtuluş Savaşı mücadelesi ile kazınmış bulunan Gaziantep'te emlak piyasası son yıllarda çok hareketli bir profil çizmektedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan, sanayi ve gelişmişlik derecesiyle öne çıkan ve 2 milyon nüfusu ile Türkiye'nin en kalabalık sekizinci şehri olan Gaziantep'te, özellikle Suriye'den gelen göç dalgasının da başlamasının ardından, yüksek prim potansiyelleri ve kâr marjları vaat eden pek çok yeni konut projeleri gerçekleştirilmeye başlamıştır.

Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı Gaziantep Konut Projeleri sayfasından Gaziantep'teki konut projelerini inceleyebilir, birbirleriyle karşılaştırarak en makul yatırım planını siz çıkarabilir ve sayfamızı takipte kalarak yeni çıkan konut projelerinden de ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gaziantep Konut (Ev) Satış Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire ölçüt olarak kabul edildiği takdirde Gaziantep konut satış fiyatlarının, 2016 yılının son yarısı göz ardı edilirse geçtiğimiz 5 yılda %250 oranında bir yükseliş kaydettiği tespit edilmiştir.

2011 yılında 80 bin TL seviyesinde seyreden Gaziantep satılık ev fiyatları, o zamandan beri sürekli artış sağlayarak 2016 yılının ikinci çeyreği itibariyle 200 bin TL civarına ulaşmıştır.

Gaziantep Konut (Ev) Kira Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire kıstas olarak kabul edildiği takdirde Gaziantep konut kira fiyatlarının, 2016 yılının son yarısı göz ardı edildiğinde geçtiğimiz 5 yılda %250 oranında bir artış sağladığı tespit edilmiştir.

2011 yılında 600 TL seviyesinde seyreden Gaziantep kiralık ev fiyatları, o zamandan beri devamlı bir şekilde yükseliş göstererek 2016 yılının ikinci çeyreği itibariyle 1500 TL seviyesine ulaşmıştır.

Gaziantep Yatırıma Uygun Mudur?
Gaziantep'in halk arasında "Güneydoğu'nun gözbebeği", "Doğu'nun Paris'i" gibi isimlerle anılmasından da anlaşılabileceği üzere Gaziantep, bir çekim merkezi konumunda bulunmaktadır. Son çeyrek asırdaki gelişimi bir yana, 5 yıl önce Suriyeli göçmenlerin de kente yerleşmeye başlamasından sonra emlak piyasasında büyük bir patlama yaşandı. Konut satış ve konut kira fiyatları bölümlerinde bahsedilen %250'lik artışlar bu patlamanın etkisiyle gerçekleşti. Ne var ki çeşitli sebeplerle 2016 yılının son yarısında Gaziantep'te emlak piyasası yavaşladı ve prim potansiyelleri düştü. Ancak otoriteler, bu yavaşlama ve düşüşün toplumsal ve siyasal olaylarla alakalı olduğunu ve yakın bir zamanda Gaziantep emlak piyasasının tekrar canlanacağını ısrarla belirtiyorlar. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda Gaziantep'in yatırıma uygun olduğu söylenebilir.

Gaziantep Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire referans noktası olarak kabul edildiği takdirde Gaziantep'te gayrimenkul yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin şehrin iki merkez ilçesinden biri olan Şahinbey'de 13 yıl, diğer merkez ilçesi olan Şehitkamil'de ise 15 yıl olduğu tespit edilmiştir. Öte yandan bu rakamların, Türkiye çapında en kısa yatırım geri dönüş (amortisman) süreleri arasında bulunduğu unutulmamalıdır.

Gaziantep Ulaşım
Şehir merkezini taşra ilçelerine, Türkiye'nin her yerine ve Suriye üzerinden dünyaya bağlayan geniş bir karayolu ağının yanı sıra Gaziantep'te şehir içinde çalışan bir tramvay hattı da bulunmaktadır. Yine yurt içi ve yurt dışına ulaşımı sağlayan demir yolu hattı ve kent merkezinde bulunan bir havalimanı da Gaziantep'te ulaşım olanakları arasında göze çarpmaktadır. Şehir içindeki merkezleri birbirine ve taşra ilçelerine bağlayan otobüsler, minibüsler, dolmuşlar ve taksiler aracılığıyla da Gaziantep'te ulaşım sağlanabilmektedir.

Gaziantep'teki Önemli Hastaneler
- 25 Aralık, Yetmiş Beşinci Yıl Kadın Hastalıkları ve Doğum, Avukat Cengiz Gökçek, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama hastaneleri gibi devlet hastaneleri
- Akyol Diyaliz Merkezi, Gaziantep Ağız ve Diş Sağlığı, Gaziantep Göz Lazer Merkezi, Hayat ve Medical Park Gaziantep hastaneleri gibi özel hastaneler Gaziantep'teki önemli hastaneler arasındadır.

Gaziantep'teki Önemli Okullar
- Küçük Şeyler, İslahiye, Yıldırım Beyazıt, Uçan Balon, Bücürük ve Pembe Patikler anaokulları gibi anaokulları
- Abdülhamit Han, Akbayır, Akbulut, Akkent, Almalı, Alparslan, Atatürk ve Bağlarbaşı ilkokulları gibi ilkokullar
- Adil Ceydeli, Bakırca, Ballık, Altınyurt, Fatih, Gedikli Osman Kaplan ve Etiler ortaokulları gibi ortaokullar
- TOBB Fen, Nizip Fen, Gaziantep Anadolu, Borsa İstanbul İslahiye Fen, Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler ve İstanbul Gaziantepliler Anadolu liseleri gibi liseler
- Gaziantep, Hasan Kalyoncu ve Zirve üniversiteleri Gaziantep'teki başlıca okullar arasındadır.

Gaziantep'teki Alışveriş Merkezleri
- Bakırcılar Çarşısı
- Elmacı Pazarı
- Sanko Park AVM
- Prime Mall AVM
- Forum Gaziantep AVM
- M1 Merkez Gaziantep AVM
- Şirehan Tarihi Alışveriş Merkezi Gaziantep'teki önemli alışveriş merkezleri arasındadır.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı