İnşaat Sektörü Temsilcilerinden Darbe Girişimi Yorumu

Türk halkı 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini birlik ve beraberlik ile sonuçsuz bıraktı. Hala etkileri süren darbe girişimi için inşaat sektöründen de yorumlar geldi. İşte o açıklamalar...

18 Temmuz 2016
İnşaat Sektörü Temsilcilerinden Darbe Girişimi Yorumu Türk halkı 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini birlik ve beraberlik ile sonuçsuz bıraktı. Hala etkileri süren darbe girişimi için inşaat sektöründen de yorumlar geldi. İşte o açıklamalar...

Türk Ekonomisinden Hiçbir Zaman Tereddüt Etmedikİş dünyası olarak alınan tedbirlerden dolayı yetkililere teşekkür eden Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, “Bundan sonra acaba ne olur diye sorarken, piyasalar 15 Temmuz Cuma gününe yakın bir rakamdan açıldı. Küçük bir düşüş yaşandı. Bu düşüşün de gün içerisinde toparlanmasını bekliyoruz” dedi.
Türk ekonomisinden hiçbir zaman tereddüt etmediklerini belirten Özdemir, "Dün bile yatırımlarımız nedir, ne oluyor, onun değerlendirmesini yaptık. Bu olay çok büyük üzüntü verdi ancak ülkenin birlik ve beraberliğinden hiçbir endişemiz olmadı. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, bakanlarımıza çok güveniyoruz. Bu zor günde dahi basiretli toplantılar yapıldı. Çok güzel ve yerinde kararlar alındı. Hem iç hem de dış piyasa rahatladı” açıklamasında bulundu.

Geleceğe Olan Umut Daha Güvenli Hale Geldi15 Temmuz gecesi Türk demokrasinin karşılaştığı darbe tehlikesinin siyasi liderlerin ve halkın sağlam duruşu ile sonuçsuz bırakıldığını söyleyen Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Türk halkı birlik ve beraberlik içinde olduğu sürece bu ülkeye kimsenin zarar veremeyeceğini belirtti.

Darbe girişimini kınayan Kuzu, demokrasinin korunması için canını hiçe sayarak meydanlara inen halkı yürekten tebrik ederken, bu uğurda hayatını kaybediğ şehit olan vatandaşlara Allah'tan rahmet diledi.

Bu süreçte dik durmaya devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a şükranlarını sunan Kuzu, etkisiz hale getirilen darbe girişiminin geleceğe olan umudu daha da güvenli hale getirdiğini belirtti. Kuzu, “Bizler iş dünyasının temsilcileri, her türlü antidemokratik süreçte devletimizin yanında olmaktan gurur duymakla birlikte her türlü fedakarlığı da halkımız gibi yapmaya hazırız” dedi.

Yatırımcının Güveni SürecekDarbe girişimini şiddetle ve nefretle kınayan Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve DEİK Bahreyn İş Konseyi Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, “Türk ekonomisi tüm varlık ve gücüyle istikrarını sürdürecektir. Kalkışma girişiminin, Türkiye’nin ana gidişinde, ekonomisinde ve finansal piyasalarında, bir major değişiklik, bir trend değişikliği yaratmayacağı konusunda özellikle Körfez ülkelerindeki konsorsiyum ortaklarımızı ve yerli-yabancı gayrimenkul yatırımcısını bilgilendirdik” dedi.

3 TL’nin üstüne çıkan doların gün içerisinde aşağı gelmesini tahmin ettiklerini belirten Barman, “Dolardaki yükseliş trendinin sürmemesi, gayrimenkul yatırımcısının kararlarını ve sektörü olumlu etkileyecektir. Merkez Bankasının açıklamaları, Türkiye'ye bakan yatırımcıların güvenini sürdürme açısından olumlu etki yaratabilecek çok önemli bir girişim oldu” şeklinde konuştu.

Daha Çok Konut ÜreteceğizDemokrasiye hiçbir müdahalenin kabul edilemez olduğunu söyleyen Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, milli iradenin ancak millet tarafından değiştirilebileceğini bunun dışında bir müdahaleyi tanımadıklarını ifade etti.

Zaman işimize milletimize, sağ duyumuza, vatanımıza,demokrasimize sahip olma zamanıdır diyen Özyurt, “Şirket olarak daha çok çalışıp daha çok konut üretip ülke ekonomisine daha çok katkı sunacağız halen süren projelerimize yeni projeler ekleyerek yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Yatırımlara Hız Verip Ekonomiyi Canlandırma ZamanıTürk milletinin her türlü darbe girişimine dimdik ayakta duracağını belirten Royal Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Çehreli, “Şimdi sıra yatırımlara hız vererek ekonomiyi canlandırma zamanı. Bizler bu olaylar karşısında moralimizi bozmadan inadına daha çok çalışıp daha çok yeni projeler geliştireceğiz. Biz şirket olarak bu yıl planladığımız projelere yeni projeler ekleyerek yolumuza devam etme kararı aldık” dedi.

Türkiye Büyüyüp Yatırımların Adresi Olmaya Devam EdecekTürk halkı kahraman bir duruş sergiledi diyen 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “İş dünyası da üzerine düşen görevi tam manasıyla yapmak için kolları sıvadı. Biz de şirket olarak bu yıl yapacağımız yeni yatırımlara hız kesmeden devam etme kararı aldık. Kim ne yaparsa yapsın Türkiye büyümeye ve yatırımların adresi olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

Yeni Projelerle İnşaat Sektörüne Destek OlacağızDarbe girişiminde bulunanlar şiddetle kınadıklarını belirten Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, “Denge Yapı olarak işlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Var gücümüzle daha çok çalışıp ülke ekonomisine daha çok katkı sunacağız. Halen süren projelerimize yeni projeler ekleyip, inşaat sektörüne destek olacağız” açıklamasında bulundu.

İnadına Yatırım, İnadına BüyümeEkonominin güçlenmesi ve daha iyi bir Türkiye için yatırımlarına hız vereceklerini söyleyen Almalar, İskurt, Nergo Ortak Girişim Başkanı Hikmet Alma, “Bu yıl yapmayı planladığımız gayrimenkul projelerine yeni projeler ekleyeceğiz. Yeni projeler yaparak hem korkmadığımızı ülkemize güvendiğimizi göstereceğiz hem de dışarıda ülkemizin gücüne güç katacağız. Türkiye dimdik ayakta ve inadına yatırım, inadına büyüme diyor” dedi.

Moral Bozmadan Daha Çok Çalışma ZamanıYaşanan olaylardan dolayı moral bozmayıp daha çok çalışacağız diyen Cihan inşaat İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır, “Sene sonuna kadar yeni projelerimizi planlayacağız. Şirket olarak bu olaylar karşısında dik duruşumuzu yeni yatırımlara hız vererek göstereceğiz. Buradaki yeni yatırımlar sektörü olduğu kadar ekonomiyi de canlandıracak” dedi.

Bu Süreçte Üzerimize Düşeni Yerine GetireceğizTürk halkının bu sıkıntılı günleri çabuk aşacağına inandıklarını söyleyen CFR Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cafer İnan, “Bütün gücümüzle var olan işlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Şirket olarak yeni projelerle iş dünyasındaki yerimizi daha güçlendireceğiz. Tüm bunların sonucunda bizler de bu sıkıntılı süreci atlatmak için üzerimize düşen görevi yerine getirmiş olacağız” açıklamasında bulundu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TSE ve İNTES’ten müteahhitliğe standart geliyor

TSE ve İNTES’ten müteahhitliğe standart geliyor

Yapım sektöründeki müteahhitlik kriterleri, TSE ve İNTES tarafından yapılan müteahhitlik sektöründe

29 Aralık 2017


Miavita Beytepe yatırımcısı: İnşaat sektörü yüzde 18,7 arttı

Miavita Beytepe yatırımcısı: İnşaat sektörü yüzde 18,7 arttı

Miavita Beytepe yatırımcısı Nurettin Yılmaz, son günleri yaşanan 2017 yılı inşaat sektörü hakkında d

29 Aralık 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum