İlgili Haberler

Çin’in İzmir Başkonsolosluğu Açıldı!

Çin’in İzmir Başkonsolosluğu Açıldı!

29 September 2015

İzmir Narlıdere'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

İstanbul İzmir Otoyolu’nun Gişeleri Hazır

İstanbul İzmir Otoyolu’nun Gişeleri Hazır

25 December 2015

İstanbul İzmir Otoyolu projesinin gişeleri hazır. Proje tamamlandığında İstanbul İzmir arası yolculuk süresi 3,5 saate inecek…

İzmir Konut Sektörüne Göç Dopingi

İzmir Konut Sektörüne Göç Dopingi

21 April 2016

Özellikle İstanbul'dan yoğun göç alan İzmir'de konut sektörü ivme kazanmaya başladı. Otoyol ve hızlı tren projelerinin de faaliyete geçmesiyle İzmir'in cazibe

İzmir Kuzeyşehir Projesi Ön Satışta

İzmir Kuzeyşehir Projesi Ön Satışta

04 January 2017

Ön satışlarına başlanan İzmir Kuzeyşehir projesinde daire fiyatları 265 bin TL'den başlangıç gösteriyor...

Toki İzmir Bayındır Başvuruları Başladı

Toki İzmir Bayındır Başvuruları Başladı

26 December 2016

Toki İzmir Bayındır başvuruları bugün başladı. 140 adet konutun başvuruları 27 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek...

İzmir Torbalı'da Satılık Arsa

İzmir Torbalı'da Satılık Arsa

26 January 2017

Torbalı Belediyesi 1 adet arsasını 3 milyon 793 bin 990 TL'ye satışa çıkartıyor...

İzmir Çeşme’ye TOKİ Evleri

İzmir Çeşme’ye TOKİ Evleri

25 August 2014

İzmir Çeşme'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Çanakkale İzmir Karayoluna Tünel

Çanakkale İzmir Karayoluna Tünel

08 September 2016

Çanakkale İzmir karayolunda ölümlü kazaların yaşandığı Ayvacık ve Küçükkuyu arasında iki yeni tünel geliyor. Tünellerin 2019'da tamamlanması planlanıyor...

İzmir Hakkında

Türkiye'nin en gelişmiş kentlerinden biri olan İzmir'in tarihi Antik Yunan'a kadar dayanmaktadır. Özgür düşünce ve felsefenin neşvünema bulduğu bu topraklar hem yer üstü, hem de yer altı zenginlikleriyle öne çıktığı gibi pek çok tarihi ve doğal güzellik de İzmir'i gerçek bir turizm cenneti haline getirmektedir.

Öte yandan İzmir'de de "gelecek" adım adım hayatımıza girmeye başlamış olup özellikle Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe ve Urla bölgeleri yüksek prim potansiyeli ve üstün kâr marjları vaat eden yatırım olanakları ve konut projeleri ile herkesin dikkatini çekmektedir.

Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı Yeni Emlak İzmir Konut Projeleri sayfasından İzmir'deki bütün konut projelerini tüm ayrıntılarıyla görüntüleyebilir, projeleri birbirleriyle karşılaştırarak en iyi yatırım planını siz çıkarabilir, sayfamızı takipte kalarak en yeni konut projelerinden ilk önce siz haberdar olabilirsiniz.

İzmir Konut (Ev) Satış Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire ölçüt olarak alındığında İzmir satılık konut fiyatlarının, geçtiğimiz 12 yılda %163 oranında bir artış sağladığı görülmektedir.

2003 yılında 72.000 TL seviyesinde seyreden İzmir satılık ev fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli artış sağlayarak 111.000 TL seviyesine varmıştır. 2009 yılında yaşanan kısmi bir düşüşün ardından 98.000 TL seviyesine gerileyen İzmir satılık daire fiyatları, 2010 yılından itibaren tekrar yükselişe geçerek 2016 yılının ilk çeyreği itibariyle 190.000-200.000 TL aralığına ulaşmıştır.

İzmir Konut (Ev) Kira Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire kıstas olarak alındığında İzmir kiralık konut fiyatlarının geçtiğimiz 12 yılda %239 oranında bir artış sağladığı görülmektedir.

2003 yılında 247 TL seviyesinde seyreden İzmir kiralık daire fiyatları, 2008 yılına kadar devamlı artış sağlayarak 548 TL dolaylarına ulaşmıştır. 2009 yılında yaşanan kısmi bir düşüşle beraber 448 TL düzeyine gerileyen İzmir kiralık ev fiyatları, 2010 yılından itibaren tekrar yükselişe geçerek 2016 yılının ilk çeyreği itibariyle 830-900 TL aralığına ulaşmıştır.

İzmir Yatırıma Uygun Mudur?
Kadim tarihi ve eşi benzeri olmayan doğal güzellikleri, tam anlamıyla bir turizm cenneti olması, buna rağmen neredeyse fütüristik diyebileceğimiz bir gelişim ve değişim sürecine girmiş olması, ekonomisi ve yatırım geri dönüş (amortisman) süresi göz önüne alındığında İzmir'in yatırıma uygun olduğu anlaşılmaktadır.

İzmir Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire referans noktası olarak belirlendiğinde İzmir'de yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 19 yıl olduğu tespit edilmiştir.

İzmir Popülasyon
İzmir'de 4 milyonu aşkın insan ikamet etmektedir. Bu nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması ise 30 ila 40 arasına denk düşmektedir. Nüfusun %63'lük bir kısmı evli iken geriye kalan %37'lik kesim bekardır.

İzmir'de Ulaşım
Kentiçi toplu taşıma İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı otobüs, minibüs ve taksilerle gerçekleştirilmektedir. İzmir'de entegre ve sistematik bir toplu taşıma göze çarpmakta olup şehrin otobüs-vapur-metro senkronizasyonu takdirleri toplamaktadır. Bütün toplu taşıma araçlarında bilet olarak kullanılan Kentkart adlı elektronik bilet İzmir'de ulaşımı entegre, güvenli ve hızlı hale getirmektedir.

İzmir'in şehiriçi lokasyonları birbirine bağladığı gibi Anadolu ile İzmir'i de birleştiren pek çok otoyolunun sırasında İzmir'den Türkiye'nin ve dünyanın pek çok noktasına uçak da vardır. Deniz ulaşımının göz kamaştırdığı kentte yat gezileri, Yunan Adaları'na ve bazen İtalya'ya düzenlenen vapur seferleri gibi imkanlar da dikkat çekmektedir.

Son olarak İzmir'de tüm Türkiye'yi saran bir demir ağ görüntüsü oluşturan demiryollarının da bir istasyonu olduğunu belirtmek gerekmektedir. Bu istasyondan kalkan trenler sayesinde tüm Ege Bölgesi'ne, İstanbul'a ve Anadolu'nun iç kesimlerine ulaşım sağlamak mümkündür.

İzmir'deki Önemli Hastaneler
- Tepecik, Bozyaka, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk, Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi ve Şifa Üniversitesi Bornova gibi eğitim ve araştırma hastaneleri
- Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ege Üniversitesi, Buca Seyfi Demirsoy, Kent, Salih İşgören, Karşıyaka Devlet, Behçet Uz Çocuk, Buca Kadın Doğum ve Çocuk, İzmir Üniversitesi, Gazi, Torbalı Devlet, Alsancak Nevvar-Salih İşgören, Menemen Devlet ve Eşrefpaşa hastaneleri gibi devlet hastaneleri
- Tınaztepe, İzmir Karataş, Ekol KBB, Egepol, Mediferma, Sada ve Su Hospital hastaneleri gibi özel hastaneler
İzmir'in başlıca hastaneleri arasındadır.

İzmir'deki Önemli Okullar
- Soylu, Kurabiye, Gülbahçesi, Kırçiçeği, Mini Kalpler, Sevgi Yolu, Mavi Dünya ve Uğur Böceği anaokulları gibi anaokulları
Mehmet Sefa, Helvacı, Gazi, Horozgediği, Karakuzu, Kalabak, Güzelhisar, Söğütören ve Fırınlı ilkokulları gibi ilkokullar
- Fatih, Balçova İmam Hatip, Fırınlı, Çınardibi Orhan Kahraman, Çamkıran, Evrenpaşa, Bölcek, Akşemsettin ve Ali Kuşçu ortaokulları gibi ortaokullar
- Alp Oğuz, Salih Dede, Balçova, Mustafa Kemal, Bayraklı İmam Hatip, Hayreddin Duran, Bornova Mesleki ve Teknik, Gürçeşme ve Betontaş anadolu liseleri gibi liseler
- Ege, İzmir Ekonomi, Katip Çelebi, Şifa, Dokuz Eylül, İzmir, Yaşar, Gediz ve İzmir İyon üniversiteleri gibi üniversiteler
İzmir'in başlıca okulları arasındadır.

İzmir'deki Önemli Alışveriş Merkezleri
- Agora AVM
- Asmaçatı AVM
- Forum Bornova, İzmirPark, Mavi Bahçe AVM
- Selway AVM
- Point Bornova AVM
- Park Bornova AVM
İzmir'in başlıca alışveriş merkezleri arasındadır.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı