İzmir’de Gayrimenkul Talebi Artıyor

Ege'nin parlayan yıldızı İzmir, ışığını emlak ve gayrimenkul sektörüne de yansıtıyor.

16 Eylül 2014
İzmir’de Gayrimenkul Talebi Artıyor

Ege'nin parlayan yıldızı İzmir, ışığını emlak ve gayrimenkul sektörüne de yansıtıyor.

Türkiye’nin 3. büyük şehri olan İzmir, gayrimenkul sektörü açısından oldukça hareketli günler geçiriyor. ERA Türkiye Bornova ofisi Broker’ı Halil Baki, şehirdeki ekonomik hareketliliğin ticari gayrimenkul talebini artırdığını söyledi.

Ege’nin incisi İzmir, konut sektörü açısından oldukça hareketli günler geçiriyor. ERA Türkiye İzmir Bornova Ofisi de, sektörde yaşanan hareketliliğe paralel olarak ‘nitelikli gayrimenkul danışmanlığı’ kapsamındaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

ERA Türkiye Bornova Ofisi Broker’ı Halil Baki, İzmir’de konut sektöründe yaşanan hareketliliği şu cümlelerle özetledi:

Türkiye’nin nüfus olarak ‘3’üncü büyük şehri olan İzmir’in önümüzdeki yıllarda ticari olarak da bulunduğu konumdan daha üst seviyelere geleceğini bekliyoruz. Türkiye ulaşım ağının iyileştirilmesi ve buna paralel İzmir ilinin de ticari hareketliliği olan başta İstanbul olmak üzere diğer şehirlere yakınlığının artması, liman kenti olan İzmir’i daha hareketli hale getirecek. Özellikle, bu ekonomik hareketlilik ticari gayrimenkul ihtiyacını doğuracak ve birçok yeni sanayi ve depolama alanı yaratacaktır. Artan gelir düzeyleri, şehrin senelerdir yaşamış olduğu çarpık yapılaşmanın önüne geçecek ve daha nitelikli bir konut arzı olmasını sağlayacak. Bu çerçevede üretilecek konutların, ekonomik canlılık neticesinde çok çabuk talep görebilmesini tahmin etmek hiç zor değil

TURİZM OLANAKLARI CAZİP KILIYOR

Turizm olanaklarının, İzmir’i cazip kıldığını ifade eden Baki, “ERA Türkiye olarak İzmir’e bakış açımız oldukça net. Şehir, konut sektörü açısından son derece hareketli günler geçiyor. Turizm olanakları ilgi çekici konu. Başta Çeşme, Kuşadası, Urla, Karaburun gibi bölgelere yakınlık özellikle son yıllarda bu bölgelere gelen talep yoğunluğu, İzmir’in de bu bölgelere yakın olan en büyük şehir olmasından kaynaklanan bir cazibe merkezi haline gelmesini sağlıyor. Ayrıca şehrin sosyal olanakları ve yaşam kalitesi kente göçü hızlandırıyor ve bu sayede de yeni konut talepleri artıyor” şeklinde konuştu.

ERA Türkiye Franchise Geliştirme ve Satış Direktörü Kadir Tümen de, İzmir’in çok yakın gelecekte konut sektörü açısından ‘parlayan yıldız’ olacağı düşüncesinde. Tümen, “Şehirde yaşanan bu gelişmeler bölgedeki yatırımcı için güzel fırsatlar oluşturuyor. ERA Türkiye, sektörde fark yaratan unsurlarını İzmir’de de hissettirmeye başladı” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat