İzmir’in Hangi Bölgelerinde Konutlar Değer Kazandı?

İzmir’de konutların son bir ayda en çok değerlendiği 3 ilçe açıklandı.

05 Kasım 2014
İzmir’in Hangi Bölgelerinde Konutlar Değer Kazandı?

İzmir’de konutların son bir ayda en çok değerlendiği 3 ilçe açıklandı.

İzmir’de bulunan satılık konutların metrekare ortalama fiyatı bir yılda yüzde 9 artarak 1750 liraya ulaştı. Kiralık konutlarda ortalama fiyat ise yüzde 14 arttı ve metrekaresi 9 liraya kadar çıktı.

Amortisman süresinin 17 yıl olduğu İzmir’in son bir ayda en çok değerlenen ilçeleri arasında ilk sırayı yüzde 8,6 artışla Foça alıyor. İlçede metrekare ortalama konut fiyatı 1707 lira. Ortalama metrekare fiyatının 1.250 lira olduğu Aliağa’da ise artış yüzde 6,3 olarak dikkat çekiyor. Üçüncü sırada ise yüzde 5,1 artışla, ortalama fiyatın 4 bin 657 lira olduğu Çeşme var.

İZMİR'İN EN DEĞERLİLERİ ÇEŞME'DE

Satılık konut fiyatları açısından İzmir'in en değerli semtleri sıralandığında ise; Çeşme Ardıç Mahallesi 5 bin 929 liralık metrekare fiyatı ile ilk sıradaki yerini alıyor. İkinci sırada ise 5 bin 323 lira ile yine Çeşme Alaçatı var. Üçüncü sıradaki Kültür Mahallesi ise Konak'ta bulunuyor. Bu mahallede metrekare ortalama satış fiyatı 3 bin 667 lira. Dördüncü sırada 3 bin 563 lira ile Mavişehir, beşinci sırada ise 3 bin 287 lira ile Çeşme Ilıca var.

KİRALIKLARDA EN PAHALI SEMT BAYRAKLI’DA

Hürriyet'te yer alan habere göre, İzmir'in kiralık konutta en pahalı semti Bayraklı ilçesindeki Adalet Mahallesi olarak öne çıkıyor. Semtte kiralık evlerin metrekare ortalaması 27 lira. Yani ortalama 100 metrekare bir ev yaklaşık 2 bin 700 liradan kiralanıyor. İkinci sırada Karşıyaka'da bulunan Mavişehir geliyor. Mavişehir'de ortalama fiyat 16 lira. Üçüncü sırada 15 lira/m² ile Alsancak, dördüncü sırada 14 lira/m² ile Yalı Mahallesi, beşinci sırada ise 10 lira/m² ile Kazımdirik Mahallesi bulunuyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.