"Samsun" Konut Projeleri

İLGİLİ HABERLER


Toki’den Samsun Canik’te Yeni Proje

Samsun Canik'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

16 Şubat 2016


Samsun İlkadım TOKİ Evleri İhalesi Bugün

Samsun Ilkadım'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Kasım 2015


Samsun Canik’te Kırsala Yatırım!

Samsun Canik'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Eylül 2015


TOKİ'den Samsun Tekkeköy'e 276 Konutluk Proje

276 konuttan meydana gelen Toki Samsun kentsel dönüşüm ve gelişim projesi 17 Ekim'de ihaleye çıkıyor...

22 Ağustos 2016


Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Satılık Arsa

Samsun Büyükşehir Belediyesi İlkadım'daki arsasını 4.7 milyon TL'ye satışa sunuyor...

21 Eylül 2016


Samsun Tekkeköy Kentsel Dönüşüm Projesi İhalesi Bugün

Toki Samsun Tekkeköy kentsel dönüşüm projesini bugün saat 15:00'da ihaleye çıkarıyor...

17 Ekim 2016


Samsun Defterdarlığından Satılık Gayrimenkul!

Samsun Defterdarlığı Kızılırmak Milli Emlak Müdürlüğü, Atakum ilçesinde bulunan ev ve arsa nitelikli taşınmazı satışa çıkartıyor...

27 Mart 2017


Samsun Hakkında

Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alan ve Türkiye'nin en kalabalık on yedinci ili olan Samsun'da toplamda 17 ilçe bulunmaktadır.

Karadeniz Bölgesi'nin eğitim, kalkınma, sanayi, tarım, lojistik, ticaret, sağlık ve ekonomi alanlarında en gelişmiş şehri olan Samsun; "kalkınmada birinci derecede öncelikli şehir" statüsüne sahiptir.

Yerleşim geçmişi Milattan Önce 60.000 tarihine kadar uzanan Samsun, Cumhuriyet'in kurulmasından sonra modern çağa ayak uyduracak şekilde gelişmeye ve değişmeye başlamıştır. Halk arasında "Karadeniz'in Başkenti" ve "Atatürk'ün Şehri" gibi isimlerle de anılan Samsun'da önümüzdeki yıllarda gündemi işgal edecek hareketli bir emlak piyasasının habercisi niteliğinde birçok yeni konut projeleri gerçekleştirilmektedir.

Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı Yeni Emlak Samsun Konut Projeleri sayfasından Samsun'da gerçekleştirilen bütün konut projelerini A'dan Z'ye tüm ayrıntılarıyla görüntüleyip inceleyebilir, konut projelerini birbirleriyle karşılaştırarak en makul yatırım planını siz çıkarabilir ve sayfamızı takipte kalarak yeni konut projelerinden de ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Samsun Konut (Ev) Satış Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire ölçüt olarak kabul edildiği takdirde Samsun konut satış fiyatlarının geçtiğimiz 2 yılda %200 oranında bir artış sağladığı tespit edilmiştir.

2014 yılının son çeyreğinde 80 bin TL seviyesinde seyreden Samsun satılık ev fiyatları, o zamandan itibaren sürekli yükseliş sağlayarak değer kazanmış ve 2016 yılının son çeyreği itibariyle 160 bin TL seviyesine ulaşmıştır.

Samsun Konut (Ev) Kira Fiyatları
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire kıstas olarak kabul edildiği takdirde Samsun konut kira fiyatlarının geçtiğimiz 2 yılda %110 oranında bir yükseliş gösterdiği tespit edilmiştir.

2014 yılının son çeyreğinde 500 TL seviyesinde gezinen Samsun kiralık ev fiyatları, o zamandan itibaren yükselişe geçerek değer kazanmaya başlamış ve 2016 yılının son çeyreği itibariyle 600 TL'nin üzerine çıkmıştır.

Samsun Yatırıma Uygun Mudur?
Samsun şimdiye dek çok hareketli bir merkez olarak öne çıkmasa da Türkiye'nin her şehri gibi yavaş yavaş büyük bir gelişim ve değişim sürecine girmektedir. Bu değişim ve gelişim süreci kendi ritmini bulduğu zaman Samsun'un da çok daha yüksek prim potansiyelleri ve kâr marjları sunması kaçınılmazdır. Bunlar göz önüne alındığında sağlam bir yatırım planıyla hareket edildiği takdirde Samsun'un yatırıma uygun olduğu söylenebilir.

Samsun Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire referans noktası olarak kabul edildiği takdirde Samsun'da gayrimenkul yatırım geri dönüş (amortisman) süresi olarak 18 yıl ibaresinin öne çıktığı tespit edilmiştir.

Samsun Ulaşım
Yolcu ve yük taşıyan gemilerin uğrak noktası olan Samsun Limanı'nın yanı sıra Karadeniz'i İç Anadolu'ya bağlamasıyla bilinen önemli bir merkez olarak göz dolduran Samsun'un gelişmiş bir karayolları ağı bulunmaktadır. Havayolu ve demiryoluyla da tüm Türkiye'ye ve dolaylı yollardan bütün dünyaya bağlanan Samsun'da şehir içi merkezleri ve taşra ilçelerini birbirine bağlayan otobüsler, minibüsler, dolmuşlar ve taksiler de bulunmaktadır.

Samsun'daki Önemli Hastaneler
- Gazi, Çarşamba, Bafra, Vezirköprü, Havza, Kavak, Terme, Alaçam Devlet Hastaneleri
- Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
- Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
- Samsun Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hastalıkları Hastanesi
- Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi
- Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
- Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi
- Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi
- Ayrıca Medical Park, Mediva, Atasam, Medi Bafra, Medicana ve Büyük Anadolu hastaneleri gibi özel hastaneler Samsun'daki önemli hastaneler arasındadır.

Samsun'daki Önemli Okullar
- Uğur Böceği, Masal Evi, Masal Bahçesi, Ellialtılar Elma, Nar Taneleri, İlk Kıvılcım, Anakucağı ve Ayşecik anaokulları gibi anaokulları
- Abdullah Paşa, Alparslan, Arıburnu, Yetmiş Beşinci Yıl, Yeşiltepe, Uzgur, Toybelen, Subaşı ve Sakarya ilkokulları gibi ilkokullar
- Osman Gazi İmam Hatip, Mehmetçik, Kılıç Arslan, Gülsüm Sami Kefeli, Kazım Karabekir İmam Hatip, Gazi, Derecik ve Çatkaya ortaokulları gibi ortaokullar
- Ahmet Sarı Anadolu, Aziz Atik Fen, Atatürk Anadolu, İlk Adım Güzel Sanatlar ve Gazi Anadolu liseleri gibi liseler
- On Dokuz Mayıs Üniversitesi Samsun'daki önemli okullar arasındadır.

Samsun'daki Önemli Alışveriş Merkezleri
- Bulvar Samsun AVM
- Lovelet AVM
- Samsun Piazza AVM
- Yeşilyurt AVM Samsun'daki önemli alışveriş merkezleri arasındadır.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı