2016’da Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Olur?

Konut kredisi faiz oranlarında artış devam ediyor. Peki 2016’da konut kredisi faiz oranları ne olur? İşte sorunun yanıtı…

23 Aralık 2015
2016’da Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Olur?

Konut kredisi faiz oranlarında artış devam ediyor. Peki 2016’da konut kredisi faiz oranları ne olur? İşte sorunun yanıtı…

Konut kredisi faiz oranlarındaki dalgalanmalar devam ediyor. Seçim sonrası psikolojik sınır olarak tabir edilen birin altına düşmesi beklenen faiz oranları 1.25’i gördü.

Konut kredisi ile ev sahibi olmayı planlayan konut yatırımcısı ise artışla birlikte konut talebini beklemeye aldı.
Şimdi kafalarda şu soru var; 2016’da konut kredisi faiz oranları ne olur? Sorunun yanıtı Era Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan’dan geldi.

FAİZLER YÜKSELMEDEN HAREKETE GEÇİN
Konut kredisi faiz oranlarının düşmeyeceğini hatta Ocak ayında artabileceğinin sinyallerini şimdiden gösterdiğine dikkat çeken Baygan, konut alacaklar, faizler yükselmeden harekete geçmeli dedi.

Merkez Bankası’nın (MB) faiz oranlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığı yönündeki acıkmasının ardından değerlendirmede bulunan Baygan, kararın konut sektörünü çok yakından ilgilendirdiğini söyledi.

Açıklanan bütün değerlerin faizlerde bir düşme eğilimi olmayacağının göstergesi olduğunu ifade eden Baygan, “Ben bunu TCMB için söylüyorum. Piyasa ortalama bir değeri satın aldı. Ve banka ne dedi, ocak ayında da yeni bir karar verip değiştirebilirim. Bu ocakta bir faiz artışı olabilir anlamına geliyor” dedi.

FED’in faizi artırdığına dikkat çeken Baygan, “ “Bu gün gelen çok önemli bir bilgi. Dünyanın önde gelen 12 fon kuruluşu 2016’da gelişmekte olan ülke hisse senetlerini almama kararı almış. Ve özellikle Türkiye alınmayacaklar içinde ismi geçiyor. Bu kadar verilerin belirgin ve negatif olduğu bir ortamda konut kredi faizleri 1.05 ile 1.40 arasındaki değerlerini korumasını ümit ediyoruz” ifadesinde bulundu.

KONUT ALMANIN TAM ZAMANI
Bankaların yıllık mevduat faizlerinin yüzde 12 seviyelerinde olduğunu vurgulayan Baygan, “Yılbaşı öncesi bu rakamlar yukarı doğru eğilimli. Bu, banka aleyhine, mevduat sahibi lehine anlamına geliyor. Bu da konut kredi faizlerinin ne yazık ki düşmesini önlüyor. Bugün konut almanın tam zamanı, çünkü Merkez Bankası’nın Ocak ayındaki faiz artırma eğilimi konuşulurken bu oranları bulamayabiliriz..” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,90'a indirdi...

01 Kasım 2016


Akbank Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı

Akbank Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı

Akbank konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Ayrıca kredi kullananlara 500 TL'ye kadar chip para ka

31 Ekim 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat