Emlak Konut GYO’dan Çankaya Bölgesinde Satılık Arsa

Ankara Çankaya'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Temmuz 2015
Emlak Konut GYO’dan Çankaya Bölgesinde Satılık Arsa

Emlak ve gayrimenkul piyasasının lokomotif firması Emlak Konut GYO, Ankara Çankaya'daki 30 dönüm arazisini satışa çıkardı.

Emlak Konut GYO, Ankara Çankaya ilçesine bağlı Çayyolu bölgesinde konumuyla ön plana çıkan arsayı satışa çıkardı.

Mutluköy Sitesi, Esenköy Sitesi, TSK Hatıra Ormanı, Beysukent gibi önemli projelerin tam ortasında kalan ihale konu taşınmazlar konut alanı, ilkokul alanı, dini tesis alanı, ASM alanı ve park alanlarından meydana gelmekte.

29 bin 923 metrekarelik konut alanıyla birlikte diğer taşınmazların toplam inşaat büyüklüğü emsale esas olarak 63 bin 437 metrekare olarak belirlendi. Beysu Konakları projesiyle yan yana olan taşınmazların ihale tarihi 6 Ağustos 2015 günü saat 14:30 olarak belirlendi.

'YILBAŞINDAN BU YANA 16 MİLYAR LİRALIK İHALE

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, yaptığı açıklamada Kayabaşı ihalesinde oluşan fiyatların ilk ihaleye göre oturmuş olduğunu, bunu olumlu bulduklarını söyledi.

Emlak Konut GYO’nun payının yüzde 20 düştüğünü, bunun da kendileri için yeterli olduğunu belirten Kurum, “İhale sonucuna bize düşen pay olarak bakmak gerekiyor. Buradan bakıldığında iptal edilen önceki ihaleye göre yüzde 20’lik bir düşüş meydana geldi. Payımız 475 milyon liradan 407 milyon liraya geldi ki, bunu kabul edilebilir olarak gördük” dedi. Kurum, bu yıl içinde gelir paylaşımına yönelik olarak ihalesini yaptıkları alanların değerinin 16 milyar liraya ulaştığına dikkat çekti. Kurum, Emlak Konut GYO’nun payının 5.5-6 milyar lirayı bulduğunu vurguladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat