Folkart'tan 600 milyon dolarlık yatırım

FOLKART, İzmir Yeni Kent Merkezi'nde 600 milyon dolarlık yatırım için, ruhsat alarak inşaat faaliyetlerini başlattı.

26 September 2022
Folkart'tan 600 milyon dolarlık yatırım Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Projenin inşaatı süresince 5 bin kişiye istihdam olanağı sağlayacak bu heyecanlı yolculuğa, özenle aylardır hazırlanıyoruz" dedi.

Folkart kent merkezindeki yeni projesinde, benzeyen örnekler arasında, en büyük yeşil alanlardan birini konumlandıracak. Özel işlevler, anıt ağaçlar, çarpıcı peyzaj ayrıntılarıyla donatılmış bu yeşil alanın toplamı 27 bin metrekare olacak. Bugüne kadar inşa ettiği yenilikçi, estetik, teknolojik ve çevreci yaşam alanları ile dikkati çeken Folkart, yeni projesi için inşaat faaliyetini başlattı. Folkart'ın 50 bin metrekarelik alanda sürdürdüğü bu yeni yatırım hamlesinde, çalışmalar hızla ilerliyor. Mimari çalışmaların son dokunuşları gerçekleştirilen 600 milyon dolarlık yatırımda, kullanılması planlanan özel tanıtım ofisinin inşaatı da başladı. Örnek dairelerin de yer alacağı özel tanıtım ofisi tamamlandığında, satış süreci talep toplama aşamasıyla ilerleyecek.

"5 BİN KİŞİYE İSTİHDAM"

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, konuyla ilgili şöyle konuştu:

"Dev projemiz, İzmir Yeni Kent Merkezi'nde yer alacak. Henüz adını sizlerle paylaşmadığımız bu mega projenin mimari çalışmalarını sonlandırmak üzereyiz. İnşaat süresince 5 bin kişiye istihdam sağlanacak. Toplam 600 milyon dolarlık yatırımla, güzel İzmirimize çok yakışır, en üst çizgide bir proje ortaya çıkacak."

"MÜŞTERİ KAZANIYOR"

Geçtiğimiz günlerde bitirip, konutları teslim ettikleri FOLKART VEGA'nın daha önceki projelerinde olduğu gibi, müşterilerine ve tüm yatırımcılara ciddi kazanç sağladığını vurgulayan Mesut Sancak, yeni proje hakkında bilgi verdi:

"Proje alanında yer alacak tanıtım ofisimizin inşaatını başlattık, tamamlanınca talep toplama ile birlikte satışa yönelik ilk adım atılacak. Bu değerli yatırımın, İzmir için uğur getirmesini, projemizin kent siluetinde harika estetik duruşu ile yeni bir güzellik simgesi olmasını diliyorum. Sürprizlerimize hazır olun."

"1625 KONUT, 70 TİCARİ ALAN"

Mimar Gökhan Altan Altuğ liderliğinde TAGO Mimarlık imzası taşıyan projenin, İzmir Yeni Kent Merkezi'nin en gözde noktasında yer aldığı belirtildi. İzmir Körfezi manzaralı, 330 bin metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip projenin; kulvarında İzmir'in en büyüğü, Türkiye'nin ise en iddialısı olma özelliğini taşıdığı ifade edildi. Toplam 1625 konut ve 70 ticari alandan oluşacak projede özel bir çarşı, örnek yeşil alanlar, farklı işlevdeki yaşam merkezleri, dinlence, eğlence ve kültür noktaları, gastronomi mekanları, spor merkezleri, SPA ve havuzlar yer alacak. Öte yandan, Folkart tarafından projenin görsellerinin de önümüzdeki dönemde kamuoyuna detaylarıyla sunulacağı bildirildi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Satılık-Kiralık Emlak Piyasası Son Durum

İzmir Satılık-Kiralık Emlak Piyasası Son Durum

Emlak piyasasının en canlı bölgelerinden biri olan İzmir'de satılık-kiralık emlak piyasasında son du

18 August 2015


İzmir’in Hangi Bölgelerinde Konutlar Değer Kazandı?

İzmir’in Hangi Bölgelerinde Konutlar Değer Kazandı?

İzmir’de konutların son bir ayda en çok değerlendiği 3 ilçe açıklandı.

05 November 2014


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum