İlgili Haberler

Kayseri  Yahyalı Camileri Güzelleşiyor!

Kayseri Yahyalı Camileri Güzelleşiyor!

29 September 2015

Kayseri Yahyalı'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Kayseri İmar Planını Yeniliyor

Kayseri İmar Planını Yeniliyor

19 January 2016

Kayseri imar planını yeniliyor. Yeni 1/5000 ölçekli Çevre Düzenleme Planı tanıtıldı…

Kayseri Köşk Mahallesi’nde Üçlü Çalışma!

Kayseri Köşk Mahallesi’nde Üçlü Çalışma!

12 October 2015

Kayseri Melikgazi'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Kayseri Sultan Sazlığında Çevre Düzenlemesi!

Kayseri Sultan Sazlığında Çevre Düzenlemesi!

28 September 2015

Kayseri Develi'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi Oylamaya Sunuldu

Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi Oylamaya Sunuldu

12 January 2016

Kayseri Kocasinan'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Kayseri Mimarlar Odası’nın Yeni Hizmet Binası Açıldı!

Kayseri Mimarlar Odası’nın Yeni Hizmet Binası Açıldı!

06 October 2015

Kayseri Melikgazi'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Kayseri Mimarsinan Toki Evleri Kura Çekilişi Bugün

Kayseri Mimarsinan Toki Evleri Kura Çekilişi Bugün

06 May 2016

Kayseri Mimarsinan Toki Evleri çekilişi bugün saat 10:00’da gerçekleşecek...

Kayseri Bünyan Toki Evleri İhalesi Bugün

Kayseri Bünyan Toki Evleri İhalesi Bugün

16 November 2016

Toplam 216 konut, ticaret merkezi ve camiden meydana gelen Kayseri Bünyan Toki Evleri projesi bugün ihaleye çıkıyor...

Kayseri Hakkında

İç Anadolu'da bulunan Kayseri, Ankara'dan sonra İç Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci ilidir. Klasik çağlarda Kapadokya olarak adlandırılan Kayseri'nin son derecede kadim bir tarihi vardır. Üzerinden Kızılırmak ve İpek Yolu geçtiği için Kayseri'de pek çok medeniyet tarih sahnesine çıkmış ve kendi rolünü oynamıştır. Doğu ve kuzeydoğusunda Sivas, kuzeyinde Yozgat, batısında Nevşehir, güneybatısında Niğde, güneyinde ise Adana ve Kahramanmaraş illeri ile komşu konumda bulunan Kayseri'de gerek toplu konut idaresi ve gerekse özel inşaatçı firmalar tarafından gerçekleştirilen pek çok yeni konut projeleri bulunmaktadır.

Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı Kayseri Konut Projeleri sayfasından Kayseri'deki bütün konut projelerini görüntüleyebilir, projeleri karşılaştırabilir ve sayfamızı takipte kalarak en yeni konut projelerinden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kayseri Konut (Ev) Satış Fiyatları
Toplamda 16 ilçesi bulunan Kayseri'de satılık konut fiyatları ilçeden ilçeye değişkenlik gösterebiliyorsa da genel olarak geçtiğimiz 4 yılda Kayseri satılık daire fiyatlarının, 100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire kıstas alınmak üzere, %44 oranında bir artış gösterdiği tespit edilmiştir.

2012 yılında 71 bin TL seviyesinde seyreden Kayseri satılık ev fiyatları 2014 yılının Temmuz ayına kadar sürekli artış göstererek 94 bin TL düzeyine ulaşmıştır. 2014 yılının son çeyreğinde yaşanan kısmi bir düşüşle 90 bin TL dolaylarına gerileyen Kayseri konut satış fiyatları, 2015'in ilk çeyreği itibariyle tekrar yükselişe geçerek 2016 yılının son çeyreği itibariyle 110 bin TL seviyesine yerleşmiştir.

Kayseri Konut (Ev) Kira Fiyatları
Kayseri kiralık konut fiyatları, tıpkı satış fiyatları gibi ilçeden ilçeye değişkenlik gösterebiliyor olsa da uzmanların elinde genel bir tablo da bulunmaktadır. Bu tabloya göre, 100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire ölçüt olarak alındığında Kayseri kiralık ev fiyatlarının geçtiğimiz 4 yılda %42 oranında bir artış sağladığı tespit edilmiştir.

2012 yılında 306 TL seviyesinde seyreden Kayseri kiralık daire fiyatları, 2014 yılının Temmuz ayına kadar daimi bir artış göstererek 420 TL seviyesine erişmiştir. 2014 son çeyreğinde gerçekleşen kısmi bir düşüşün ardından 402 TL seviyesine gerileyen Kayseri konut kira fiyatları, 2015 yılının ilk çeyreğiyle beraber tekrar yükselişe geçerek 2016 yılının son çeyreği itibariyle 450 TL dolaylarına yerleşmiştir.

Kayseri Yatırıma Uygun Mudur?
Anadolu'nun bağrında bir cazibe merkezi olması, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Erciyes Dağı'nın topladığı turistik ilgi ve içinden geçtiği gelişim ve değişim süreci göz önüne alındığında Kayseri'nin yatırıma uygun olduğu görülmektedir.

Kayseri Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire göz önünde bulundurulduğunda Kayseri'de yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin genel olarak 20 yıl civarında seyrettiği tespit edilmiştir.

Kayseri Popülasyon
Yaklaşık 1 milyonluk bir nüfusa sahip olan Kayseri'de halkın ağırlıklı yaş ortalaması 0 ila 40 yaş arasına denk gelmektedir. Kayseri sakinlerinin %66'lık kısmı evli iken, geriye kalan %34'lük kesim ise bekardır. Sosyoekonomik açıdan incelendiğinde ise Kayseri'nin genel olarak, (B-) olarak betimlenen orta gelir seviyesine mensup olduğu tespit edilmiştir.

Kayseri Ulaşım
Kayseri'de şehir içindeki merkezleri birbirine bağlayan gelişmiş bir otoyol sisteminin yanısıra çevre illeri Kayseri'ye bağlayan karayolları da mevcut bulunmaktadır. Bir havalimanı ve şehirlerarası demir yolu ağına da sahip olan Kayseri'de toplu taşıma otobüsler, minibüsler, dolmuşlar ve taksiler aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Son olarak KayseRay isimli bir raylı sistem hattı da Kayserililer'in ulaşım olanaklarını üst seviyeye taşımaktadır.

Kayseri'deki Önemli Hastaneler
- Kayseri Eğitim ve Araştırma, Melikgazi, Kızılay, Nuh Naci Yazgan Göğüs Hastalıkları, Erciyes Üniversitesi Onkoloji, Ürgüp ve Erciyes Üniversitesi Kalp hastaneleri gibi devlet hastaneleri
- Magnet, Acıbadem Kayseri, Dünyam, Memorial Kayseri, Kayseri Göz, Erciyes, Maya Göz, Erciyes Kartal, Hüma, Anakalp, Medical Palace ve Hüma Kadın Hastalıkları ve Doğum hastaneleri gibi özel hastaneler Kayseri'nin önemli hastaneleri arasındadır.

Kayseri'deki Önemli Okullar
- Minik Eller, Kırçiçeği ve Harikalar Diyarı anaokulları gibi anaokulları
- İMKB, Tekden, Kayseri Doğa, İstikbal ve Bahçeşehir ilkokulları gibi ilkokullar
- Akmescit, Ekinciler, Ayvazhacı, Büyük Toraman ve Kanuni Süleyman ortaokulları gibi ortaokullar
- Akkışla Çok Programlı, Bünyan Anadolu, Büyük Toraman Çok Programlı, Felahiye Anadolu İmam Hatip ve Kocasinan Yemliha liseleri gibi liseler
- Erciyes ve Melikşah üniversiteleri Kayseri'nin önemli okulları arasındadır.

Kayseri'deki Önemli Alışveriş Merkezleri
- Forum Kayseri AVM
- İpek Saray AVM
- Kayseri Park AVM
- Meysu AVM
Kayseri'deki önemli alışveriş merkezleri arasındadır.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı