Konut Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Neler?

Nakit sıkıntısı çekenlerin kullandığı konut kredisi hakkında ne kadar bilgi sahibisibiz? İşte konut kredisi hakkında bilinmesi gerekenler

07 Temmuz 2015
Konut Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Neler?

Nakit sıkıntısı çekenlerin kullandığı konut kredisi hakkında ne kadar bilgi sahibisibiz? İşte konut kredisi hakkında bilinmesi gerekenler

Ev sahibi olma süreci; ev almaya karar vermek, bankadan kredi çekmek ve belgeleri hazırlamak gibi bir süreçten ibaret değil. Bu yüzden de ev alırken, krediye başvururken ve evi aldıktan sonra da değişik işlemler ve aşamalar sizleri beklemektedir.

Konut kredisi alırken bilmemiz gereken bir nokta da bankaların herkese kredi vermediği ve her konutun da kredilendirmeye uygun olmadığıdır. Aylık ödeme tutarınızı belirledikten sonra kredi notunuzun da yüksek çıkması halinde konut kredinizi daha kolay alacak ve öderken de herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Konut Kredisi Dosya Masrafları Nasıl Geri Alınır?

Konut piyasasındaki olumlu gelişmeler ve faizlerin düşeceğine dair ortalarda dolaşan dedikodulardan olsa gerek konut kredisine talepler her geçen gün artmaktadır. Çünkü yapılan sayısal veriler bizlere bunu gösteriyor. Yapılan araştırmalara göre bu yıl alınan konut kredisinin oranı geçen yıl aynı dönemde alınan konut kredilerinden %30 daha fazla.

Önümüzdeki aylarda da bu canlılığın sürmesi ve bununla beraber bankaların da kredi verirken sıkı sıkı tuttuğu şartları gevşetmesi bekleniyor. Yine yapılan araştırmalar sonucunda her 3 evden birinin krediyle alındığı ve yine bu sayının da artmasının beklendiği söyleniyor.

Konut Kredisiyle Alınan Ev Nasıl Satılır?

Bankalar, siz başvurunuzu yaptıktan sonra bu başvurunuzu inceler ve aldığını krediyi ödeyip ödeyemeyeceğinizi, alacağınız konutun krediye uygun olup olmadığını ve uzman incelemesi raporunun uygun olup olmadığına karar verir ve daha sonra kredi alıp alamayacağınızı sizlere bildirir.

Eğer bankalardan daha önce kredi çekmişseniz veya herhangi bir krediye kefil olmuşsanız o kredinin de geçmişi incelenir. Ödemede sıkıntı yaşayıp yaşamadığınıza bakılır ve bu sizin kredi notunuzu belirler. Kredi notunuzun yüksek çıkması demek bankanın size krediyi verirken herhangi bir sıkıntı çıkarmaması demektir.

Konut Kredisi Neye Göre Verilir ?HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,90'a indirdi...

01 Kasım 2016


Akbank Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı

Akbank Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı

Akbank konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Ayrıca kredi kullananlara 500 TL'ye kadar chip para ka

31 Ekim 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.