Konut Kredisi Yapılandırma Sistemi Nedir ?

Bu yazımızda konut kredisinde uygun faiz oranlarından yararlanamayanlar için ' konut kredisi yapılandırma nedir ' sorusuna yanıt veriyoruz.

10 Nisan 2015
Konut Kredisi Yapılandırma Sistemi Nedir ?

Bu yazımızda konut kredisinde uygun faiz oranlarından yararlanamayanlar için ' konut kredisi yapılandırma nedir ' sorusuna yanıt veriyoruz.

Düzenleyen : Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Ev alırken ihtiyaç duyduğunuz konut kredisi, nakit sıkıntısı çekenler için can simidi gibidir. Ancak sürekli değişen faiz oranları sizi, en uygun olduğu zamanda konut kredisi kullanmaktan alıkoyabilir. Bankaların en uygun faiz oranlarını sunduğu dönemleri kaçırmış olabilir ve bu yüzden aradığınız gayrimenkule sahip olma şansı elinizden kayıp gidebilir.

Tam da bu noktada ihtiyaç duyacağınız bir sistem olan konut kredisi yapılandırma işlemi, kullanmış olduğunuz konut kredisini sonraki zamanlarda yeniden yapılandırarak daha uygun faiz oranlarıyla ödemeye devam etmenize olanak sağlar. Böylelikle kâra geçmiş olursunuz.

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA SİSTEMİ NEDİR?

Yeniden yapılandırma yani refinansman genelde konut kredisi için kullanılsa da diğer bazı kredi seçeneklerinde de uygulanabilir.

Hali hazırda kullandığınız konut kredisini yeniden yapılandırma, bankanın verdiği daha uygun ödeme koşulları ya da düşük faiz döneminde bir başka kredi kullanılarak var olan borcun kapatılması ve borçların yeniden yapılandırılması işleminin tamamına denir.

Konut kredisi yapılandırma sistemi ile konut kredisi kullanıcısı, yeni koşullarda borcunu ödemeye devam eder.

Konut kredisi yapılandırma yöntemini kullanan konut kredisi kullanıcısı, taksitlerini azaltabilir ya da daha düşük faiz oranlarından yararlanarak borcunu ödemeye devam edebilir.

MASRAF KÂRDAN AZ OLMALI

Konut kredisi yapılandırma aşamasında kâr etmek için bu süreçte harcanılan masraf, faiz indirimiyle elde edilen kârdan az olması gerekir. Aksi takdirde yeniden yapılandırma işlemi size kazançtan çok zarar ettirecektir.

Konut kredisi yapılandırma işlemini konut kredisi kullandığınız banka üzerinden ya da başka bankalar üzerinden gerçekleştirebilirsniz.

KONUT KREDİSİ İLE İLGİLİ EN SON İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,90'a indirdi...

01 Kasım 2016


Akbank Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı

Akbank Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı

Akbank konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Ayrıca kredi kullananlara 500 TL'ye kadar chip para ka

31 Ekim 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.