Konut Kredisinde Faiz İndirimi BDDK’ın Gündeminde

Konut kredisi faiz oranlarının aşağı çekilmesi için bankalara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben’den yanıt geldi...

05 Ağustos 2016
Konut Kredisinde Faiz İndirimi BDDK’ın Gündeminde Konut kredisi faiz oranlarının aşağı çekilmesi için bankalara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben’den yanıt geldi...

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, bugün büyük bankalar, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) yöneticileriyle bir araya geliyor.

BDDK Başkanı Akben, bankaları son günlerde verilen mücadeleye destek olmaları, bu mücadeleye bir zarar gelmemesi için faiz politikaları ve kredi politikalarında bir olumsuzluk yapmamaları açısından uyardıklarını açıkladı.

Başkan Akben bugün toplantıda bu konuların yüz yüze tartışmalarını yapacaklarını belirtirken, “Piyasanın, ülkenin ve ortamın normalleşmesi açısından olağan süreç içerisinde bankalarımızın rolünü konuşacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faizlerin aşağı çekilmesiyle ilgili çağrısını da bugünkü toplantıda gündeme getireceklerini belirten Akben, “Büyümeye destek bekliyoruz. Ülkenin kurtuluşunun büyüme ile olduğunu düşünüyoruz. Burada da bilhassa bireysel tarafta, konut tarafında, şirketlerin kredilerle desteklenmesini, faizler konusunda aşağı doğru bir yönün olmasını bekliyoruz. Bunları da bugün konuşup değerlendireceğiz” açıklamasında bulundu.

CUMHURBAŞKANI BANKALARA SESLENDİ...!


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,90'a indirdi...

01 Kasım 2016


Akbank Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı

Akbank Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı

Akbank konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Ayrıca kredi kullananlara 500 TL'ye kadar chip para ka

31 Ekim 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat