Konut Kredisinde Faiz İndirimi BDDK’ın Gündeminde

05 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Konut Kredisinde Faiz İndirimi BDDK’ın Gündeminde
Konut kredisi faiz oranlarının aşağı çekilmesi için bankalara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben’den yanıt geldi...

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, bugün büyük bankalar, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) yöneticileriyle bir araya geliyor.

BDDK Başkanı Akben, bankaları son günlerde verilen mücadeleye destek olmaları, bu mücadeleye bir zarar gelmemesi için faiz politikaları ve kredi politikalarında bir olumsuzluk yapmamaları açısından uyardıklarını açıkladı.

Başkan Akben bugün toplantıda bu konuların yüz yüze tartışmalarını yapacaklarını belirtirken, “Piyasanın, ülkenin ve ortamın normalleşmesi açısından olağan süreç içerisinde bankalarımızın rolünü konuşacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faizlerin aşağı çekilmesiyle ilgili çağrısını da bugünkü toplantıda gündeme getireceklerini belirten Akben, “Büyümeye destek bekliyoruz. Ülkenin kurtuluşunun büyüme ile olduğunu düşünüyoruz. Burada da bilhassa bireysel tarafta, konut tarafında, şirketlerin kredilerle desteklenmesini, faizler konusunda aşağı doğru bir yönün olmasını bekliyoruz. Bunları da bugün konuşup değerlendireceğiz” açıklamasında bulundu.

CUMHURBAŞKANI BANKALARA SESLENDİ...!

"Konut Kredisinde Faiz İndirimi BDDK’ın Gündeminde" haberine ait yorum yok

Yorum Yap