Konut Sektöründe Belirsizlik Ortadan Kalktı

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra yaptığı açıklamada, 'konut sektöründe belirsizlik ortadan kalktı' dedi.

11 Ağustos 2014
Konut Sektöründe Belirsizlik Ortadan Kalktı

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra yaptığı açıklamada, 'konut sektöründe belirsizlik ortadan kalktı' dedi.

Hazırlayan: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendiren 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “Belirsizlik ortadan kalktı. Gündem siyasetten tekrar ekonomiye döner. Faizlerdeki düşüş devam eder. Bu da gayrimenkul satışlarını hareketlendirir” dedi.

Dün gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin bir açıklama yapan 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “12 yıllık başarılı bir başbakanlıktan sonra Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturdu. Halkın seçtiği ilk Cumhurbaşkanı olan Erdoğan’ı kutluyor sonuçların herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

''GAYRİMENKUL SATIŞLARINI HAREKETLENDİRİR''

Seçimlerin ilk turda sonuçlanmasının çok önemli olduğunu ifade eden Dündar, “Belirsizlik ortadan kalktı. Gündem siyasetten tekrar ekonomiye döner. Faizlerdeki düşüş devam eder. Bu da gayrimenkul satışlarını hareketlendirir” diye konuştu.

Konut kredilerindeki faiz oranlarının düşüşe geçmesi de emlak ve gayrimenkul sektörünü canlandıracak diğer bir gelişme olarak öne çıkıyor. Merkez Bankası'nın müdahalelerinden sonra faiz oranlarını yeniden güncelleyen bazı özel bankalar konut kredilerinin faiz oranlarını yüzde 1'in altına düşürdü.

Bankaların Ağustos ayı konut kredisi faiz oranları belli oldu

Temmuz'da yapılan son güncellemede yüzde 0,93 faizle 120 aya kadar vadelendirme, Ağustos ayında da devam ediyor. En düşük faiz oranı hala yüzde 0,93 olarak görünüyor.

Bankalar konut kredisi faiz oranlarını güncelledi. 31 Temmuz 2014 tarihinde en düşük faiz oranı yüzde 0,93'le DD Mortgage'a aitti. Bugün yapılan yeni güncellemeyle DD Mortgage 120 ay vadelendirmede hala en düşük faiz oranına sahip.

TÜRKİYE FİNANS YÜZDE 1,14'E DÜŞÜRDÜ

Bir önceki güncellemede Türkiye Finans'ın faiz 60 ayda yüzde 1,09, 120 ayda yüzde 1,18 iken, son güncellemeyle faizler 60 aya yüzde 1,08, 120 aya yüzde 1,14'e geriledi.

İŞ BANKASI YÜZDE 0,16 İNDİRDİ

31 Temmuz'daki güncellemede yüzde 1,25 faiz oranına sahip olan İş Bankası son güncellemede oranları yüzde 1,09 olarak belirledi.

Bankaların Ağustos ayı konut kredisi faiz oranları listesi :

bankalarin-agustos-ayi-konut-kredisi-faiz-oranlarıHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,90'a indirdi...

01 Kasım 2016


Akbank Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı

Akbank Konut Kredisi Faizlerinde İndirim Yaptı

Akbank konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Ayrıca kredi kullananlara 500 TL'ye kadar chip para ka

31 Ekim 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat