5 Büyük İlde Metrekare Birim Fiyatları Ne Kadar ?

Türkiye'nin en büyük 5 ilinde metrekare birim fiyatları ne kadar oldu ? İşte İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa'da metrekare fiyatları...

04 Haziran 2015
5 Büyük İlde Metrekare Birim Fiyatları Ne Kadar ?

Türkiye'nin en büyük 5 ilinde metrekare birim fiyatları ne kadar oldu ? İşte İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa'da metrekare fiyatları...

Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 20’yi bulurken, satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama 2 bin 459 lira olarak yansıdı. Kiralık konutların ortalama metrekare fiyatının 16 lira ortalamasında olduğu Türkiye’de amortisman süresi ise 13 yıl ortalamasında.

İSTANBUL

istanbul-metrekare-fiyatları

Ortalama metrekare fiyatı : 3 bin 191 lira

Satılık yıllık artış : Yüzde 23

Kiralık yıllık artış : Yüzde 25

İstanbul’da konut fiyatlarında artış sürüyor. Hurriyetemlak.com Emlak Endeksi’ne göre İstanbul’da, satılık konutlarda metrekare ortalaması 3.191 liraya kadar çıktı. Kiralık evlerin metrekare ortalaması ise 20 lirayı buldu. Amortisman süresinin 13 yıl ortalamasında olduğu İstanbul’da son bir ayda fiyatı en çok artan ilçe Arnavutköy. İlçede metrekare fiyatları yüzde 7,1 artarken, ikinci sırayı yüzde 5 artışla Başakşehir aldı. Üçüncü sırada ise yüzde 4,2 artışla Küçükçekmece var.

İSTANBUL KONUT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

ANKARA

ankara-metrekare-fiyatlari

Ortalama metrekare fiyatı : 1500

Satılık yıllık artış : Yüzde 15

Kiralık yıllık artış : Yüzde 16

Ankara’da satılık konutların metrekare ortalama fiyatı bir yılda yüzde 15 oranında artış gösterdi. Satılık metrekare fiyat ortalamasının 1.500 lira olduğu Ankara’da, kiralık evlerde ise ortalama fiyat 8 lira. Amortisman süresinin 16 yıl olduğu ilde değeri en çok artan ilçeler sıralamasında ilk sırada Gölbaşı var. İlçede satılık konut fiyatları son bir ayda yüzde 4,4, ikinci sıradaki Pursaklar’da yüzde 3,2 yükseldi. Üçüncü sırada yer alan Etimesgut’ta ise son bir aylık artış yüzde 2,7 ortalamasında.

ANKARA KONUT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

İZMİR

izmir-emlak-haberleri

Ortalama metrekare fiyatı : 1808 lira

Satılık yıllık artış : Yüzde 12

Kiralık yıllık artış : Yüzde 11

İzmir’de bulunan satılık konutların metrekare ortalama fiyatı bir yılda yüzde 12 artarak 1.808 liraya ulaştı. Kiralık konutlarda ortalama fiyat ise yüzde 11 arttı ve metrekaresi 8 liraya ulaştı. İlde amortisman süresi ise 18 yıl olarak göze çarpıyor. İzmir’in son bir ayda en çok değerlenen ilçeleri arasında ilk sırayı yüzde 5,8 artışla Foça alıyor. Balçova’da ise artış yüzde 5,6 olarak dikkat çekiyor. Üçüncü sırada ise yüzde 4,6 artışla Menderes var.

İZMİR KONUT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

ANTALYA

antalya-metrekare-fiyatlari

Ortalama metrekare fiyatı : 1435 lira

Satılık yıllık artış : Yüzde 23

Kiralık yıllık artış : Yüzde 25

Antalya’da son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 23 arttı ve metrekaresi 1435 lira oldu. Kiralık konutlara bakıldığında artış yüzde 25, metrekare ortalama fiyat ise 8 lira. Amortisman süresinin 15 yıl olarak belirlendiği Antalya’da fiyatı son bir ayda artan ilçeler sıralamasında, Alanya yüzde 2,2 ile ilk sırada yer alıyor. İkinci sıradaki Kepez’de ise fiyatlar yüzde 1,2, üçüncü sıradaki Döşemealtı’nda yüzde 0,9 artış gösterdi.

ANTALYA KONUT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

BURSA

bursa-metrekare-fiyatlari

Ortalama metrekare fiyatı : 1182 lira

Satılık yıllık artış : Yüzde 6

Kiralık yıllık artış : Yüzde 12

Hurriyetemlak.com Emlak Endeksi’ne göre, Bursa’da satılık konutların metrekare ortalama fiyatı 1.182 lira. Son bir yıllık yükseliş yüzde 6 ortalamasında. Kiralık konutlara bakıldığında ise bir yıllık artış yüzde 12. Kiralık evlerin metrekare ortalaması 6 lira civarında. Amortisman süresinin 16 yıl olduğu Bursa’da fiyatı artan ilçeler sıralamasında son bir aylık veriler göz önüne alındığında ilk sırada yüzde 2,3 artışla Nilüfer, ikinci sırada yüzde 0,6 artışla Osmangazi var.

BURSA KONUT PROJELERİ İÇİN TIKLAYINHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.