İlgili Haberler

Resim İstanbul ve Mod İstanbul Projelerinde Kampanya

Resim İstanbul ve Mod İstanbul Projelerinde Kampanya

23 November 2016

Ortadoğu Grup, Resim İstanbul ve Mod İstanbul projelerinden daire alıcılarına yüzde 15 indirim avantajı sunuyor...

İstanbul 2065

İstanbul 2065

23 June 2015

İstanbul Beyoğlu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Hep İstanbul Örnek Daire

Hep İstanbul Örnek Daire

18 February 2016

İstanbul Esenyurt'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Tema İstanbul Örnek Daire

Tema İstanbul Örnek Daire

17 February 2016

İstanbul Küçükçekmece'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

İstanbul Kağıthane’ye Panoramik Kule!

İstanbul Kağıthane’ye Panoramik Kule!

10 September 2015

İstanbul Kağıthane'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Piyalepaşa İstanbul Fiyat Listesi

Piyalepaşa İstanbul Fiyat Listesi

10 June 2016

2018’de yaşamın başlaması planlanan Piyalepaşa İstanbul fiyat listesi haberimizde...

Mod İstanbul Kağıthane’de Yükseliyor

Mod İstanbul Kağıthane’de Yükseliyor

15 July 2016

Ortadoğu Grup Mod İstanbul projesine ön talep toplamaya devam diyor. Mod İstanbul Kağıthane’de yükseliyor....

Adım İstanbul ve Evvel İstanbul Dükkanları 14 Mayıs’ta Satışta

Adım İstanbul ve Evvel İstanbul Dükkanları 14 Mayıs’ta Satışta

23 April 2016

Adım İstanbul ve Evvel İstanbul projesi kapsamında yer alan 130 adet dükkan 14 Mayıs’ta satışa çıkıyor...

İstanbul Hakkında

Yerleşim tarihi 300 bin, kentsel tarihi 3 bin, başkentlilik tarihi ise bin 600 yıla kadar uzanan İstanbul, Avrupa ve Aska kıtalarının kesiştiği noktada konumlanan bir dünya kenti özelliği taşıyor.

Çağlar boyunca birçok uygarlık ve kültüre ev sahipliği yapan İstanbul, yüzyıllar boyu çeşitli din, dil ve ırktan insanların yaşadığı kozmopolitik ve metropolit özelliğini koruyarak bugüne kadar geliyor.

Uzun yıllar her alanda merkez olmayı ve iktidarda kalmayı başaran dünyadaki ender yerleşim yerleri arasında yer alan İstanbul, 4. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar 16 yüzyıl boyunca dünyanın en büyük ve en önemli metropolleri arasındaki yerini koruyor. Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının kesiştiği geniş bir bölgenin tartışmasız tek hakimi olan İstanbul, bu süreçte dünya tarihini önemli derecede etkilemeyi başarıyor.

39 ilçe, 782 mahalle ve 152 köyü kucaklayan İstanbul, birkaç yıl önce başlayan kentsel dönüşüm furyasıyla hızla kabuk değiştirmeye başlıyor.

Dev bir şantiyeye dönüşen İstanbul belkide tarihinin en büyük dönüşümüne sahne oluyor. Kentsel dönüşüm furyasıyla hızla gelişip dönüşen İstanbul'da bu süreçte düne kadar belkide birçoğumuzun adını bile duymadığı ya da gecekondu semti olarak tabir ettiğimiz yeni yerleşim yerleri doğdu. İstanbul Anadolu Yakası'nda Kartal, Pendik, Kurtköy, Çekmeköy, Tuzla, Sancaktepe; Avrupa Yakası'nda Kağıthane, Başakşehir, Beylikdüzü, Esenyurt, Basın Ekspress Yolu ve Arnavutköy gibi birçok lokasyon yatırımcıların göz bebeği oldu.

Kentsel dönüşümün yanı sıra 3.Havalimanı, 3.Köprü ve Kanal İstanbul gibi mega projeler ve yeni metro yatırımları da gelişimi tetikleyici unsurlar arasında yer alıyor.

Yeni İstanbul'da en göze çarpan noktalardan biri de rezidans kavramı. Eskinin lüks apartmanlarını yerini yavaş yavaş rezidanslara bırakmaya başladı. Şehrin dört bir yanı hizmette sınır tanımayan rezidans projeleri ile çevrilmeye başladı. Arsa sıkıntısı ve hızlı nüfus artışı ile dikey büyüyen İstanbul'da konut yatırımlarının önümüzdeki süreçte de hız kesmeden devam edeceği öngörülüyor.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı