İlgili Haberler

Kocaeli Derince Belediyesi’nden Satılık Arsa

Kocaeli Derince Belediyesi’nden Satılık Arsa

08 March 2016

Kocaeli Derince'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Kocaeli Ayışığı Evleri’nde Yaşam Başladı!

Kocaeli Ayışığı Evleri’nde Yaşam Başladı!

03 October 2015

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut tarafından yapımı gerçekleştirilen Ayışı Evleri'nde yaşam başladı

Kocaeli Defterdarlığı'ndan Başiskele'de Satılık Arsa

Kocaeli Defterdarlığı'ndan Başiskele'de Satılık Arsa

20 October 2016

Kocaeli Başiskele Bahçecik'te yer alan 10 bin metrekarelik arsa 2.4 milyon TL'ye satışa çıkıyor...

Kocaeli Arena Stadyumu'nda Sona Gelindi

Kocaeli Arena Stadyumu'nda Sona Gelindi

21 November 2016

Kocaeli Arena Stadyumu'nun inşaatında sona gelindi. Stadyumun Şubat ayının sonunda açılış hazır hale gelmesi bekleniyor...

Kocaeli Başiskele Kırpınar Caddesine Köprü!

Kocaeli Başiskele Kırpınar Caddesine Köprü!

14 October 2015

Kocaeli Başiskele'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Kocaeli Deftertarlığı’ndan İzmit’te Satılık Arsa

Kocaeli Deftertarlığı’ndan İzmit’te Satılık Arsa

01 July 2016

Kocaeli Defterdarlı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı İzmit Emlak Müdürlüğü, izmit Yenimahalle’deki bin 439,43 metrekare deniz dolgu alanını satışa çıkarıyor... 

Evimiz Kocaeli Projesinden Büyük İndirim!

Evimiz Kocaeli Projesinden Büyük İndirim!

16 October 2015

Pekdemir İnşaat tarafından hayata geçirilen Evimiz Kocaeli projesinde aidat kampanyası başladı.

Kocaeli Kandıra Toki Kura Çekilişi Yarın

Kocaeli Kandıra Toki Kura Çekilişi Yarın

12 April 2016

Kocaeli Kandıra'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Kocaeli Hakkında

Marmara Bölgesi'nde yer alan Kocaeli ilinin batısında İstanbul, doğusunda Sakarya, güneyinde Marmara Denizi ve kuzeyinde Karadeniz bulunmaktadır.

İstanbul'a yakınlığı ve geçirmekte olduğu gelişim ve değişim süreciyle öne çıkan Kocaeli'nde gerek toplu konut idaresi ve gerekse özel inşaatçı firmalar tarafından icra edilen pek çok yeni konut projeleri bulunmaktadır.

Yeni Emlak'ın sizler için hazırladığı Kocaeli Konut Projeleri sayfasından Kocaeli'ndeki tüm konut projelerini bütün ayrıntılarıyla görüntüleyip inceleyebilir, konut projelerini birbirleriyle karşılaştırarak en makul yatırım planını siz çıkarabilir ve sayfamızı takipte kalarak en yeni konut projelerinden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kocaeli Konut (Ev) Satış Fiyatları
Toplam 12 ilçesi bulunan Kocaeli'de satılık konut fiyatları ilçeden ilçeye değişkenlik gösterse de 100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire kıstas olarak alındığında, genel olarak geçtiğimiz 12 yılda %160 civarında bir oranda artış sağlandığı tespit edilmiştir.

2003 yılında 54 bin TL seviyesinde seyreden Kocaeli satılık ev fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli değer kazanarak 100 bin TL seviyesine varmıştır. 2009 yılında yaşanan ani bir düşüşün ardından 78 bin TL düzeyine gerileyen Kocaeli satılık daire fiyatları, 2009 yılının ilk çeyreğiyle beraber tekrar yükselişe geçerek 2016'nın son çeyreği itibariyle 150 bin TL dolaylarına ulaşmıştır.

Kocaeli Konut (Ev) Kira Fiyatları
Tıpkı satış fiyatlarında olduğu gibi Kocaeli kiralık konut fiyatları da ilçeden ilçeye değişkenlik gösterse de genel olarak geçtiğimiz 12 yılda %250 civarında bir oranda artış sağlandığı tespit edilmiştir.

2003 yılında 207 TL seviyesinde seyreden Kocaeli kiralık ev fiyatları, 2008 yılına kadar daima artış göstererek 538 TL dolaylarına ulaşmıştır. 2008 yılında gerçekleşen beklenmedik bir düşüşün ardından 451 TL düzeyine gerileyen Kocaeli kiralık daire fiyatları, 2009 yılının ilk çeyreğiyle beraber tekrar yükselişe geçerek 2016 yılının son çeyreği itibariyle 726 TL civarına ulaşmıştır.

Kocaeli Yatırıma Uygun Mudur?
Geçtiğimiz yıllarda arz ettiği değer kazanma istatistiği, geçirmekte olduğu gelişim ve değişim süreci, yatırımcılara sunduğu prim potansiyelleri ve kâr marjı fırsatları göz önüne alındığında Kocaeli'nin yatırıma uygun olduğu ifade edilebilir.

Kocaeli Yatırım Geri Dönüş (Amortisman) Süresi
Kocaeli'nde yatırım geri dönüş süresi, ilçeden ilçeye ufak bir oranda değişkenlik gösterse de genel itibariyle bakıldığında, 100 metrekare genişliğinde ve 2+1 planında bir daire referans olmak üzere 17 yıl olduğu tespit edilmiştir.

Kocaeli Popülasyon
Kocaeli'nde yaklaşık 1,56 milyon kişi ikamet etmektedir. Ağırlıklı yaş ortalaması 15 ila 45 yaş arasına denk düşen Kocaeli sakinlerinin %62'lik bir kısmı evli iken, %38'lik bir kesimi ise bekardır. Sosyoekonomik açıdan incelendiğinde ise Kocaeli'nin genel olarak, (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesine mensup olduğu görülmektedir.

Kocaeli Ulaşım
Avrupa'yı Anadolu ve Ortadoğu'ya bağlayan kritik kara, demir ve denizyolu ulaşım ağlarının merkezinde bulunmasıyla dikkatleri çeken Kocaeli bir sanayi kenti olduğu için yüksek lojistik imkanlarına sahiptir. Bu da hemen hemen en gelişmiş karayolu ağlarından birine sahip olmasıyla sonuçlanmıştır. Şehiriçinde otobüs, minibüs, dolmuş ve taksilerle ulaşım sağlanan Kocaeli'nin son derece işlek olan limanından da Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli merkezlerine gemiler kalkmaktadır.

Kocaeli'ndeki Önemli Hastaneler
Derince Eğitim ve Araştırma, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama hastaneleri, Gölcük Necati Çelik, İzmit Seka, Kocaeli, Körfez, Kadın Doğum ve Çocuk ve Gölcük hastaneleri gibi devlet hastaneleri Konak, İzmit Cihan, Kocaeli Akademi, Kocaeli Tıp Merkezi, Acıbadem Kocaeli, Aile Konak, Romatem Fizik Tedavi, Dünyagöz, Çağın Göz ve Dr. Tahsin Özbek hastaneleri gibi özel hastaneler Kocaeli'nin önemli hastaneleri arasındadır.

Kocaeli'ndeki Önemli Okullar
- Minik Ayaklar, Menekşe, Sevgi, Yeni Turan ve Anakucağı anaokulları gibi anaokulları
- Ford Otosan, 23 Nisan, 28 Haziran, Akmeşe, Gültepe ve Hakkaniye ilkokulları gibi ilkokullar
- Atatürk, Çayırova, Barış, Alparslan ve Dilovası Polisan ortaokulları gibi ortaokullar
- Darıca TOKİ Mesleki ve Teknik, Darıca Anadolu, Darıca Fen, Gölcük Anadolu, Gölcük Fen, Gebze Anadolu ve Gebze Anibal liseleri gibi liseler
- Gebze Teknik ve Kocaeli üniversiteleri Kocaeli'ndeki önemli okullar arasındadır.

Kocaeli'ndeki Önemli Alışveriş Merkezleri
- 41 Burda AVM
- ArastaPark AVM
- Gebze Center AVM
- N-City AVM
- Outlet Center AVM
- Symbol AVM Kocaeli'nde bulunan alışveriş merkezleridir.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı