Bu Tesislerin Kira Ödemeleri Erteleniyor

Turizm tesisi yapmak için kamu arazisi tahsis edilen yatırımcılar ve işletmecilerden kira, kesin izin ve tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni bedelleri ve hasılat payları gibi tahsil edilen ödemeler 1 yıl erteleniyor...

12 Ağustos 2016
Bu Tesislerin Kira Ödemeleri Erteleniyor Turizm tesisi yapmak için kamu arazisi tahsis edilen yatırımcılar ve işletmecilerden kira, kesin izin ve tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni bedelleri ve hasılat payları gibi tahsil edilen ödemeler 1 yıl erteleniyor...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 13 saat süren görüşmelerin sonunda Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nda 25 maddeyi daha kabul etti. Bu kapsamda turizm tesisi yapılmak üzere kamu arazisi tahsis edilen Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli yatırımcılar ve işletmecilere yönelik düzenlemede kabul edildi.

Bu yatırımcılar ve işletmecilerden 1 Ocak 2016-31 Aralık 2016 tarihleri arasında tahsil edilmesi gereken kira, kesin izin ve tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni bedelleri ve hasılat payları ile Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli turizm tesislerinin yatırımcıları ve işletmecilerden hazine taşınmazlarını izinsiz kullanmaları nedeniyle tahsil edilmesi gereken ecrimisillerin ödeme süreleri bir yıl erteleniyor.

Bununla beraber ertelenen kira, kesin izin ve tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni bedelleri ile hasılat paylarından, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce tahsil edilenlerin ilgililerince talep edilmesi halinde iade edileceğine ilişkin hükmün ise yürürlükten kaldırılmasına karar verildi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya Konutları 10 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyor

Tem Avrasya konutları 507 bin lira ile 1 milyon 250 bin lira arasında değişen fiyatlarıyla Fuzul ve

25 Eylül 2017


Sakarya’da 4 arsa 9 milyon liraya satışa çıktı

Sakarya’da 4 arsa 9 milyon liraya satışa çıktı

Serdivan Belediye Başkanlığı, Sakarya’nın Serdivan ilçesinde konumlanan toplam 4 arsayı ihale yoluyl

25 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat