Ege Yapı’dan Basın Ekspres’te 2 Bin Konutluk Yeni Proje

28 Ocak 2016
PAYLAŞ
Ege Yapı’dan Basın Ekspres’te 2 Bin Konutluk Yeni Proje

2016 yılında 2 milyar TL'lik 6 yeni projeye start vereceklerini söyleyen Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, 6 projenin yanı sına Yenisahra ve Üsküdar'da kentsel dönüşüm, Basın Ekspres'te te 2 bin konutluk yeni projelerinin olduğunu açıkladı...

3 bin 148 konutluk Bağcılar Batışehir projesinin satışını yüzde 93 oranında tamamlayan Ege Yapı, yeni projelere yelken açtı.

Batışehir 2,5 KAT KAZANDIRDI
Emlak editörleri ile Batışehir projesinde bir araya gelen Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, inşaatı tamamlanan Batışehir projesinde alıcılara 2,5 kat kazandırdıklarını söyledi.

2 MİLYAR TL’LİK 6 YENİ YATIRIM
2016 yılında 2 milyar TL’lik 6 yeni projeye start vereceklerini belirten Kabadayı, “Projelerimiz Kağıthane, Çekmeköy, Yedikule, Beylerbeyi, Beyoğlu ve Maslak’ta konumlanıyor. Bunlar sözleşmeleri yapılmış olanlar” dedi.

ÜSKÜDAR VE YENİSAHRA’DA DÖNÜŞÜM
6 projenin yanı sıra Üsküdar ve Yenisahra’da da kentsel dönüşüm projelerinin olacağını ifade eden Kabadayı, “Öncelikle biz kentsel dönüşüme ticari değil memleket meselesi olarak bakıyoruz. Bu nedenle kentsel dönüşüm projesi bizim her zaman masamızda olan bir konu. Yenisahra’da toplam 60 bin metrekare alanı dönüştürmeyi planlıyoruz. 40 bin metrekare alanın imzaları atıldı. Üsküdar’da ise hedefimiz 20 bin metrekare. Her iki bölgede de çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

BASIN EKSPRES’TE 2 BİN KONUTLUK YENİ PROJE
İnanç Kabadayı, Kağıthane, Çekmeköy, Yedikule, Beylerbeyi, Beyoğlu, Maslak, Üsküdar ve Yenisahra projelerinin yanı sıra Basın Ekspres’te de 2 bin konutluk yeni bir proje yapacaklarını söyledi.

ERTELENEN TALEP SATIŞA DÖNÜŞECEK
İnşaat sektörüne ilişkin 2016 beklentilerini de paylaşan İnanç Kabadayı, “2015 yaşanan siyasi olaylardan dolayı talebin ertelendiği bir yıl oldu. 2016’da ertelenen bu talep 2016’da satışa dönüşecek diye düşünüyorum. Yine FED birinci dönem toplantısını yaptı ve faizi sabit tuttu. Bu yıl faiz oranlarında çok agresif bir artış öngörmüyorum. Konut kredisi faiz oranlarındaki artış tüketici için büyük yük. Biz de kampanyalarla tüketicinin üstündeki bu yükü azaltmaya çalışıyoruz “ diye konuştu.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Ege Yapı’dan Basın Ekspres’te 2 Bin Konutluk Yeni Proje" haberine ait yorum yok

Yorum Yap