İstanbul’da En Ucuz Evler Hangi Semtte?

13 Şubat 2016
PAYLAŞ
İstanbul’da En Ucuz Evler Hangi Semtte?

İstanbul’da konut fiyatları el yakıyor. Fakat bazı bölgelerde fiyatlar hala diğer birçok semte göre daha uygun. Peki İstanbul’da en ucuz evler hangi semtte? İşte İstanbul’un ucuz konut üssü…

Konut fiyatları artmaya devam ediyor. Merkez Bankası’nın verileri göre Türkiye’de konut fiyatları en çok İstanbul’da artış gösterdi. Türkiye Konut Fiyat Endeksi’ne göre en yüksek yıllık değişim yüzde 26,38 ile İstanbul’da oldu.

2016 yılında da fiyatların yüzde 20’ye yakın artması bekleniyor.

Özellikle Levent, Beşiktaş, Kadıköy, Şişli gibi İstanbul’un merkezi lokasyonlarında fiyatlar el yakıyor. Buna karşın hala İstanbul’un ucuz konut üssü olmaya devam eden bölgeler de yok değil.

İSTANBUL’DA EN UCUZ EVLER HANGİ SEMTTE?
Peki İstanbul’da en ucuz evler hangi semtte? İstanbul Anadolu Yakası’nda Tuzla, Kurtköy, Sultanbeyli, Pendik, Sancaktepe ve Çekmeköy; Avrupa Yakası’nda ise Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Beylikdüzü, Silivri…

FİYATLAR DÜŞÜK PRİM POTANSİYELİ YÜKSEK
Bu bölgelerde fiyatlar hala İstanbul’un diğer semtlerine göre oldukça uygun. İstanbul’un merkezi lokasyonlarında 1+1 daireler 500-600 TL’den başlarken bu bölgeler de 200-250 bin TL’ye 1+1 daire sahibi olabilirsiniz. Fiyatlar düşük fakat prim potansiyeli yüksek. Bölgede planlanan yeni ulaş yatırımları devreye girdiği zaman buralar da ev fiyatları diğer semtlere yaklaşacak.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"İstanbul’da En Ucuz Evler Hangi Semtte?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap