İstanbul’un En Çok Değer Kazanan 10 Bölgesi!

Emlak piyasasının en hareketli şehri İstanbul'un en çok değer kazanan 10 bölgesi belli oldu. İşte o ilçeler...

05 Ağustos 2015
İstanbul’un En Çok Değer Kazanan 10 Bölgesi!

Emlak piyasasının en hareketli şehri İstanbul'un en çok değer kazanan 10 bölgesi belli oldu. İşte o ilçeler...

Gayrimenkul yatırımıyla yakından ilgilenenler, İstanbul'un hangi bölgelerinde taşınmaz fiyatlarının daha çok değerlendiğini takip eder. İlçelerin emlak piyasasındaki yükseliş trendine göre yatırım yapan tüketiciler, İstanbul'un en çok kazandıran bölgelerine yoğunlaşır.

Yeni projeler, altyapı çalışmaları, çevre düzenlemeleri ve gelecekte yapılması planlanan kamu projeleri bölgelerin metrekare fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Bu etkenlerle birlikte yatırımcılar piyasası yükselişte olan bölgelerden gayrimenkul satın alıyor.

Hurriyetemlak.com, İstanbul'da gayrimenkullerin en çok değerlendiği ilk 10 ilçeyi açıkladı.

İşte yatırımcıların merakla beklediği o liste :

1. SULTANBEYLİ

sultanbeyli-resimleri

İstanbul'un son bir yılda en çok değer kazanan ilçesi Sultanbeyli oldu. Sultanbeyli'de geçen yıl satılık evlerin metrekare ortalama fiyatı 1739 lira civarındaydı. 2015 yılında ise geçtiğimiz yılın aynı ayına göre metrekare fiyatları yüzde 57 artarak 2 bin 726 liraya ulaştı.

2. BEYKOZ

beykoz-ozel-ders

Beykoz'da satılık evlerin metrekare fiyatları yüzde 49 arttı. Böylelikle ortalama metrekare birim fiyatları 8 bin 3 lirayı gördü.

3. EYÜP

eyup

İstanbul'un tarihi semtlerinden biri olan Eyüp'te konut fiyatları yüzde 48 arttı ve metrekare birim fiyatları ortalama olarak 4 bin liraya kadar çıktı.

4. KADIKÖY

kadikoy

Nüfus yoğunluğu fazla olan İstanbul'un Kadıköy ilçesinde metrekare fiyatlarında yüzde 37 artış yaşandı ve ortalama metrekare birim fiyatları 7 bin 647 lira oldu.

5. BAĞCILAR

bagcilar

İstanbul'un gelişen bölgelerinden biri olan Bağcılar'da kentsel dönüşümle birlikte metrekare birim fiyatları yüzde 34 arttı ve satılık evlerin metrekaresi 2 bin 767 liraya ulaştı.

6. BAŞAKŞEHİR

bask

Markalı konut projelerinin yoğun olduğu İstanbul'un Başakşehir bölgesi, metrekare fiyatlarında 3 bin 140 lirayı gördü. Bu rakam, metrekare ortalama fiyatlarında geçen seneye göre yüzde 32'lik artış anlamına geliyor.

7. KAĞITHANE

kagithane

İstanbul'un Kağıthane bölgesinde metrekare fiyatları yüzde 32 artarak 3 bin lira oldu.

8. SİLİVRİ

[caption id="attachment_60407" align="aligncenter" width="1772"]eursoft icin hazirlanan dialar eursoft icin hazirlanan dialar[/caption]

İstanbul'un merkeze uzak lokasyonlarından biri olan Silivri'de satılık evlerin metrekare fiyatları yüzde 32 artarak 1550 liraya ulaştı.

9. BEŞİKTAŞ

besiktas

Yalnızca İstanbul'un değil Türkiye'nin en pahalı ilçesi olan Beşiktaş'ta metrekare fiyatları yüzde 30 arttı ve ortalama metrekare birim fiyatı 13 bin 670 lira oldu.

10. ŞİLE

sile

Dev konut projelerinin ardı arkası kesilmediği İstanbul'un Şile bölgesinde metrekare fiyatları yüzde 30 artarak 2 bin 592 lira oldu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Bir Yeşil GYO projesi olarak hayata geçen Innovia Zekeriyaköy projesi, İstanbul Sarıyer'de yükseliyo

21 Mart 2017


Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe projesi, İstanbul Maltepe'de yü

20 Mart 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.