Kadıköy Caferağa Cami Alanı İmar Planı Askıda

İstanbul Kadıköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

17 Kasım 2015
Kadıköy Caferağa Cami Alanı İmar Planı Askıda

Kadıköy Caferağa Mahallesi Rıhtım mevkii, "Cami Alanı" amaçlı 1 paftalık 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 2 paftalık 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği onaylandı...

Kadıköy Caferağa Mahallesi, Rıhtım Mevkii, Camii Alanı amaçlı 1 paftalık 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ve 2 paftalık 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği bakanlık tarafından onaylandı.

PLAN NOTLARI
1.3830 sayılı kanun ile değişik 3621 sayılı "Kıyı Kanunu ve İlgili Yönetmelik" hükümlerine uyulacaktır.
2.İnşaat ve işletme dönemlerinde 2872 sayılı Çevre Kanunu'na istinaden çıkarılan çevresel etik değerlendirmesi yönetmeliğinde belirtilen esaslara uyulacaktır.

3.İnşaat aşamasında ve işletme dönemlerinde çevresel değerlerin korunması açısından 2872 sayılı Çevre Kanunu'na istinaden çıkarılan Hava Kalitesinin Korunması, Su Kirliliği Kontrolü, Katı Atıkların Kontrolü ve Gürültü Kontrolü yönetmeliklerinde belirtilen esaslara uyulacaktır.

4.Genel Kurmay Başkanlığı'nın 28 Şubat 2005 gün ve 0925-156-05/PI. Hrk. D.M.M.H.Ş. (As.Güv.) 3135218 sayılı yazısında belirtilen hususlara uyulacaktır.

5.Kıyı kenar çizgisinin deniz tarafından yapılması planlanan tüm kıyı yapılarına ait uygulama projeleri (gerekli hesap ve tüm teknik detaylar ile birlikte) 3348 sayılı kanunun 9.maddesi uyarınca Ulaştırma Bakanlığı, Demiryollar, Limanlar, Hava Meydanları İnşaat Genel Müdürlüğü'ne onaylanmak üzere verilecek ve Demiryollar, Limanlar, Hava Meydanları İnşaat Genel Müdürlüğü onaylı uygulama projesine uygun duruma getirilecektir.

PLAN NOTLARININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Country Plus Corridor'da Hemen Teslim!

Country Plus Corridor'da Hemen Teslim!

Bir FRH Yapı - ORN Yapı ortaklığı projesi olarak hayata geçen Country Plus Corridor, İzmir Menemen'd

28 Nisan 2017


Mindoza'da Hemen Teslim Villalar!

Mindoza'da Hemen Teslim Villalar!

Bir Proses Mimarlık projesi olarak hayata geçen Mindoza, Muğla Bodrum'da yükseliyor. Projede konutla

28 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Bilgili Holding
  • Dumankaya inşaat
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Ağaoğlu inşaat
  • Sur Yapı
  • Polat inşaat
  • Mandarins Gayrimenkul İnşaat