Kuzey Marmara Otoyolu Akfırat Tepeören Geçişi İmar Planı Askıda

03 Mart 2016
PAYLAŞ
Kuzey Marmara Otoyolu Akfırat Tepeören Geçişi İmar Planı Askıda

Kuzey Marmara Otoyolu Formula bağlantı yolu revize projesi kapsamında Kuzla Akfırat Tepeören geçişi 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planları askıya çıktı…

Kuzey Marmara Otoyolu Formula bağlantı yolu revize projesi doğrultusunda hazırlanan Tuzla Akfırat Tepeören geçişi 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 20 Nisan 2015 tasdikli nazım ve uygulama imar planı tadilatı askıya çıktı.

1/5000’LİK PLAN NOTLARI
1. 1/5000 ölçekli Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul ili Tuzla ilçesi Akfırat-Tepeören geçişi nazım imar planı değişikliği , plan paftaları, plan hükümleri ve plan raporu ile bir bütündür.
2. Planlama alanı, 27 Mart 2014 tasdik tarihli 1/5000 ölçekli Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul ili Tuzla ilçesi Akfırat-Tepeören geçişi uygulama imar planı değişikliği alanının kuzey bölgesinde bulunan ve İstanbul ili Tuzla ilçesi Akfırat ve Tepeören köyleri sınırları içerisinde kalan, Akfırat Tepeören kavşağının bir kısmını kapsamaktadır.
3. Plan tasdik sınır içindeki alan; yol, su kanalları koruma kuşağı, yeşil alan ve kara yolları yol kenarı koruma kuşağı alanında kalmaktadır.
4. Kamu eline geçmesi gereken alanlar kamu eline geçmeden uygulama yapılamaz.
5. Açıklanamayan hususlarda 3194 sayılı imar kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri ile ilgisine göre yürürlükte bulunan kanun tüzük, yönetmelik, genelge, tebliğ ve standartlar ve meri 1/5000 ölçekli Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul ili Tuzla ilçesi Akfırat-Tepeören geçişi nazım imar planı değişikliği planı ve meri imar yönetmeliği hükümleri geçerlidir.

3 Mart 2016’da askıya çıkan imar Kuzey Marmara Otoyolu Akfırat Tepeören Geçişi İmar Planı 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 1 Nisan 2016’da askıdan inecek.

İMAR PLANI NOTLARININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Kuzey Marmara Otoyolu Akfırat Tepeören Geçişi İmar Planı Askıda" haberine ait yorum yok

Yorum Yap