Masar İnşaat Türkiye'de konut projesi geliştirecek

Orta Doğu'da faaliyet gösteren Masar İnşaat, rotasını Türkiye'ye çevirdi.

28 June 2019
Masar İnşaat Türkiye'de konut projesi geliştirecek Suriye'den Suudi Arabistan'a kadar Orta Doğu coğrafyasında yer alan birçok ülkede konut projesi geliştiren Masar İnşaat, Türkiye'de yatırım yapma kararı aldı. Şirketin ilk olarak Düzce ve İstanbul-Pendik'te yaklaşık 425 milyon TL'lik bir yatırımla iki projeye imza atacağı daha sonrasında Bolu ve Akdeniz bölgesinde tatil köyü projesine başlayacağı bildirildi.

İstanbul Pendik'te 360 milyon TL'lik yatırımla dönüşüm projesi inşa eden Masar İnşaat, 90 bin metrekarelik alan üzerinde 100 adet konut hayata geçiriyor. Adalar manzarasına sahip olan proje Sabiha Gökçen Havalimanı'na komşu durumda bulunuyor. Şirketin Düzce'de çalışmalarına başladığı projede ise yıl sonu itibariyle teslimlerin başlaması hedefleniyor. 65 milyon TL’lik yatırımla 18 bin metrekare arazi üzerinde yükselen projede 28 adet daire ve 16 ticari ünite hayata geçiriliyor.

"TÜRKİYE'Yİ RADARIMIZA ALDIK"

Masar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmad Ghassan Altınawı, Türkiye'ye duydukları güvenle tüm operasyonlarını Türkiye üzerinden yönetme kararı aldıklarını belirterek, "Türk gayrimenkul ve inşaat sektörü tüm gelişim aşamalarıyla çok büyük bir potansiyel güce sahip. Biz de güçlü finansal duruşumuzla, Türkiye’yi radarımıza aldık. Suriye, Mısır ve Suudi Arabistan’da edindiğimiz 35 yıllık tecrübemizle sektöre yeni projeler kazandıracağız" ifadelerini kullandı.

Projelerinde öncelikle yerli yatırımcıya odaklanacaklarını ifade eden Altınawı, "Türkiye’yi kendi evimiz gibi görüyoruz. Tüm gelişim alanları, güçlü ekonomisi ile hem yatırım hem de yaşamak için çok doğru bir ülke. Bugün Avrupa’nın herhangi bir yerine ya da Amerika’ya gitseniz, yeni yapılanmaya ilişkin çok az şey görürsünüz. Oysa dev ulaştırma, kentsel dönüşüm ve inşaat projeleriyle Türkiye’nin çehresini geliştiriyor. Üstüne üstlük; olağan üstü doğası, coğrafi konumu ve kültürel çeşitliliğiyle adeta bir altın madeni! Bu nedenlerden ötürü rotamızı Türk gayrimenkul ve inşaat sektörüne çevirdik. Kredi kullanmadan, kendi öz kaynaklarımızla, Düzce’deki arazimiz üzerinde proje geliştirdik. Sene sonunda teslim edeceğiz. Pendik’te bu senenin sonunda bir kentsel dönüşüm projesine başlayacağız. Antalya ve Bolu’daki arazilerimiz üzerinde, uzun vadede çok büyük turizm projeleri geliştireceğiz" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sur Yapı İstanbul'da 3 yeni proje hayata geçirecek

Sur Yapı İstanbul'da 3 yeni proje hayata geçirecek

Sur Yapı'nın İstanbul Anadolu yakasında yeni projeler hazırlığında olduğu duyuruldu.

27 February 2021


İVA Yapı inşaat faaliyetlerine yeniden başlıyor

İVA Yapı inşaat faaliyetlerine yeniden başlıyor

Sektörün deneyimli müteahhitlik firmaları arasında yer alan İVA Yapı'nın sahalara geri döndüğü bildi

18 February 2021


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum